OZE

innogy Polska objęła 100% udziałów w Foton Technik

innogy Polska sfinalizowała transakcje nabycia pozostałych udziałów i tym samym stała się jedynym udziałowcem w spółce Foton Technik, jednej z wiodących firm na rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Akwizycja pozwoli na wzmocnienie pozycji innogy w różnych segmentach rynku odnawialnych źródeł energii oraz na poszerzenie oferty ekologicznych produktów i usług dla Klientów. 

W 2016 r. firma innogy nabyła 50,4% udziałów spółki Foton Technik z możliwością odkupienia pozostałych udziałów w ciągu kilku lat. W maju 2019 r. innogy Polska uzyskała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie pełnej kontroli operacyjnej nad spółką. Transakcje nabycia pozostałych 49,6 proc. udziałów od Grupy R.Power sfinalizowano w sierpniu tego roku. Foton Technik specjalizuje się w dostarczaniu mikroinstalacji fotowoltaicznych dla Klientów indywidualnych i małych i średnich przedsiębiorstw i jest jedną z wiodących firm na tym rynku. Od początku tego roku firma zainstalowała ponad 3 700 systemów fotowoltaicznych. 

Przewidujemy, że branża fotowoltaiczna w Polsce będzie nadal dynamicznie się rozwijać. Jasno wskazuje na to stale rosnące zainteresowanie Klientów odnawialnymi źródłami energii i coraz większą dostępność programów wsparcia, jak również atrakcyjnych kredytów komercyjnych oferowanych dla tego rodzaju inwestycji – mówi Janusz Moroz, Członek Zarządu ds. Handlu innogy Polska. – Foton Technik to obecnie sprawnie funkcjonująca organizacja, skupiająca  wysokiej klasy ekspertów, sprzedawców, konsultantów oraz instalatorów systemów fotowoltaicznych, działających w różnych regionach Polski. Jestem przekonany, że spółka posiada wszystkie atuty, aby kontynuować swój dynamiczny wzrost. Pozwoli ona również włączyć do oferty innogy kolejne atrakcyjne cenowo produkty i usługi, wspierające efektywność energetyczną oraz proekologiczne rozwiązania dla naszych obecnych i przyszłych Klientów – dodaje Janusz Moroz.

Grupa innogy od początku swojej działalności na polskim rynku aktywnie uczestniczy w rozwoju krajowego sektora odnawialnych źródeł energii. Poprzez spółkę innogy Renewables Polska eksploatuje 8 parków wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej 242 MW oraz uruchomioną na początku 2019 r. farmę fotowoltaiczną o mocy zainstalowanej 594 kWp. Dzięki Foton Technik Grupa innogy istotnie wzmacnia swoją pozycję w krajowym rynku mikroinstalacji OZE.

– Jesteśmy dumni, iż Foton Technik ze swoją kulturą młodej prężnej organizacji dołączył do grupy innogy. Wierzymy, że stanowić to będzie platformę do jeszcze dynamiczniejszego wzrostu firmy – będziemy kibicować firmie, którą stworzyliśmy od Podstaw – mówi Jakub Charaszkiewicz, założyciel i do niedawna Prezes Zarządu Foton Technik z ramienia Grupy R.Power.

Źródło: Grupa innogy 

Działy

Reklama