News » Ministerstwo Energii zaprasza do konsultacji rozporządzenia do…

Ministerstwo Energii zaprasza do konsultacji rozporządzenia do ustawy obniżającej rachunki za energię elektryczną

8 Lip 2019 Możliwość komentowania Ministerstwo Energii zaprasza do konsultacji rozporządzenia do ustawy obniżającej rachunki za energię elektryczną została wyłączona Share 'Ministerstwo Energii zaprasza do konsultacji rozporządzenia do ustawy obniżającej rachunki za energię elektryczną' on Facebook Share 'Ministerstwo Energii zaprasza do konsultacji rozporządzenia do ustawy obniżającej rachunki za energię elektryczną' on Email Share 'Ministerstwo Energii zaprasza do konsultacji rozporządzenia do ustawy obniżającej rachunki za energię elektryczną' on Print Friendly

Ministerstwo Energii rozpoczyna proces konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych zaktualizowanej wersji projektu rozporządzenia w sprawie sposobu obliczenia kwoty różnicy ceny oraz sposobu wyznaczania cen odniesienia (wersja z 4 lipca 2019 r.) Konsultacje potrwają do 10 lipca br.

Konieczność aktualizacji projektu rozporządzenia jest związana z wejściem w życie przepisów ustawy z dnia 13 czerwca 2019 r. zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, ustawę o efektywności energetycznej oraz ustawę o biokomponentach i biopaliwach ciekłych (Dz. U. 2019 poz. 1210), które zróżnicowały działanie mechanizmu stabilizacji cen energii w 2019 r. w zależności od półrocza. Dodatkowo nowe przepisy nałożyły na Ministra Energii obowiązek wydania rozporządzenia w ciągu 21 dni od dnia wejścia w życie ww. ustawy tj. do 20 lipca br.

Głównym celem rozporządzenia jest określenie sposobu obliczenia kwoty różnicy ceny oraz rekompensaty finansowej, w tym średnioważonej ceny energii elektrycznej na rynku hurtowym, pozostałych kosztów jednostkowych przedsiębiorstw energetycznych oraz sposobu wyznaczania obowiązujących w dniu 30 czerwca 2018 r. cen i stawek opłat za energię elektryczną dla odbiorców końcowych (cen odniesienia).

Uwagi należy przesyłać na załączonym formularzu do dnia 10 lipca 2019 r., również w wersji edytowalnej na adres e-mail cenypradu@me.gov.pl

Projekt rozporządzenia na stronie Rządowego Centrum Legislacji

Wpis został opublikowany 8 Lip 2019 w następujących kategoriach: News, Odbiorcy - Rynek Energii i Gazu. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

Newsletter

Warto zobaczyć