CSR w Energetyce

Kosmiczny piknik dla wyjątkowych dzieci

Wielki Piknik Integracyjny stał się okazją do kosmicznej zabawy dzieci walczących z chorobą nowotworową. Energetyczne zabawy podczas pikniku przygotował również Tauron, a do wspólnej zabawy zagrzewał Tauronek.

Środowe popołudnie w Górnośląskim Parku Etnograficznym było kosmiczne nie tylko dla dzieci walczących z chorobą nowotworową w szpitalach w Zabrzu, Katowicach i Chorzowie, ale także dla ich bliskich, personelu medycznego oraz przyjaciół Fundacji Iskierka.

W tym roku, zgodnie z tematem przewodnim Wielkiego Pikniku Integracyjnego, Iskierka Zdobyła Kosmos. Były rycerskie pokazy Galaktycznego Imperium Mocy, laserowa strzelnica i gwiezdne planetarium. Uczestnicy pikniku mogli skorzystać z dmuchanych zamków, zjeżdżalni, karuzel, a także być częścią kosmicznej przygody zapewnianej przez animatorów. Swoją dawkę energii przekazał również Tauronek, rozdając magentowe gadżety i bawiąc się wspólnie z uczestnikami.

– Grupa Tauron to organizacja głęboko zakorzeniona w lokalnych społecznościach południa Polski. Jesteśmy stąd, ciężko tu pracujemy i dbamy o naszych bliskich i sąsiadów. Wsparcie wspólnoty ważne jest szczególnie wtedy, kiedy trzeba zmierzyć się z ciężką chorobą – mówi Filip Grzegorczyk, Prezes Zarządu Tauron Polska Energia. – Chciałbym podkreślić, że dzieci to nasza przyszłość. Stąd tak wiele projektów w Tauronie adresowanych jest właśnie do nich. Wierzymy w ich szczerość i podziwiamy siłę jaką wykazują się w walce z przeciwnościami losu – dodaje Prezes Grzegorczyk.

Dzięki wielkiemu piknikowi podopieczni Iskierki mogli spędzić czas poza szpitalem i odreagować stres towarzyszący długiemu procesowi leczenia. Duże zaangażowanie Taurona i pracowników w to, by pobyt dzieci w szpitalach uczynić bardziej znośnym, pozwala na prowadzenie wielu takich przedsięwzięć.

W grudniu zeszłego roku w ramach akcji “Energia dobrych słów” pracownicy Grupy nagrali bajki dla chorych dzieci. Lektorzy bajek to na co dzień górnicy, elektromonterzy, finansiści, energetycy, specjaliści do spraw oferty i obsługi klienta. To oni ze swadą i świetnym wyczuciem rytmu usiedli obok siebie w studiu Radia Katowice, by przeczytać dzieciom mądre i zabawne historie. Audiobooki z bajkami jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia trafiły do szpitali m.in. w województwie śląskim i małopolskim.

W kolejnych miesiącach pracownicy Grupy malowali szpitalne sale i domy dziecka. W całej akcji wolontariusze odnowili szpitalne sale w województwach śląskim, małopolskim i dolnośląskim, a także dom dziecka w Opolu.

Akcja zaczęła się od malowania pracowni USG w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie, następnie wolontariusze Taurona odnowili jadalnię i kuchnię w domu dziecka „Mój Dom” w Opolu, poczekalnię poradni pediatrycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, izbę przyjęć w krakowskim Szpitalu św. Ludwika i hol oddziału położniczego w szpitalu w Bytomiu.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Działy

Reklama