CSR w Energetyce

Enter Enea Festival już w czerwcu! Znamy artystów programu Leszka Możdżera

Dziewiąta edycja Enter Enea Festival, międzynarodowego festiwalu muzycznego pod dyrekcją artystyczną wybitnego polskiego muzyka – Leszka Możdżera – odbędzie się 17-19.06.2019 r. w Poznaniu, nad Jeziorem Strzeszyńskim. Koncertem specjalnym festiwalu będzie pierwsza muzyczna współpraca wybitnego angielskiego skrzypka Nigela Kennedy’ego i Leszka Możdżera. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

Muzyczne spotkania nad Jeziorem Strzeszyńskim na stałe wpisały się do koncertowego kalendarza w naszym kraju. Kameralność plenerowego festiwalu jest – obok wyjątkowego, autorskiego programu ukierunkowanego na premiery i projekty specjalne Leszka Możdżera oraz przeglądu jego muzycznych fascynacji – znakiem rozpoznawczym wydarzenia.

Enter Enea Festival prezentuje różnorodność sceny jazzowej oraz muzyków szukających inspiracji na przecięciu się sztuk. Ważnym elementem programowym jest też spotkanie muzyki improwizowanej, ludowej, klasyki i muzyki elektronicznej. 17-19 czerwca, na jednej scenie, nad Jeziorem Strzeszyńskim spotkają się wybitni muzycy, których nie możemy zamykać w gatunkowych szufladkach. W trakcie trzech dni zabrzmią m.in. bałkańska orkiestra dęta, elektroniczny jazz i fortepianowy koncert solowy.

Enter Enea Festival łączy w tym roku różne żywioły. Na jednej scenie usłyszymy muzykę z Turcji, Macedonii, czy Ukrainy; wirtuozów perkusji, instrumentów klawiszowych i gitary, grających na światowych jazzowych scenach.

– Tegorocznym kluczem programowym są drgania będące źródłem duchowym muzyki, wyobraźni i emocji. Drgania to też fizyczne źródła dźwięku: jak struny w gitarze, czy skrzypcach, membrana bębna, czy efekt wibracji powstającej od uderzenia młotkiem w strunę fortepianu i rozchodząca się po nim fala w powietrzu – powiedział Leszek Możdżer, Dyrektor Artystyczny Enter Enea Festiwal. – Drgania to rytm, a jeżeli chociaż jeden element we wszechświecie wypadnie z rytmu, to wszystko rozpadnie się na kawałki. Rytm cechuje nasze biopole, naszą energię i życie, dlatego też spotykamy się w przyrodzie Jeziora Strzeszyńskiego, oprawie naszych dorocznych spotkań, w przyrodzie dającej nam wszystkim fizyczne istnienie – dodał Leszek Możdżer.

Enter Enea Festiwal to przede wszystkim możliwość uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym o unikalnej atmosferze niezobowiązującego spotkania nad Jeziorem Strzeszyńskim.

Piąty rok z rzędu festiwalowi towarzyszy Enea – jako sponsor tytularny wydarzenia. W strefie Enei, zlokalizowanej nad Jeziorem Strzeszyńskim, wieczorami będzie można skorzystać z fortepianowej szafy grającej i koncertu życzeń. Każdy widz będzie mógł wybrać utwór i na jego życzenie zostanie on zagrany przez muzyka oczekującego przy fortepianie. Enea przygotowała także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Enter Enea Festival, jak co roku, będzie muzyczną ucztą i ważnym kulturalnym wydarzeniem w kalendarzu wspieranych przez Eneę imprez. Łączenie nastrojów, aranżów i inspiracji w mistrzowskim wykonaniu Leszka Możdżera doda dużo dobrej energii wszystkim melomanom, którzy spotkają się w ostatnich dniach czerwca nad Jeziorem Strzeszyńskim. Enea jest z festiwalem nieprzerwanie od pięciu lat. Cieszy nas, że jesteśmy częścią tego projektu i możemy wspierać organizatorów w jego przygotowaniu, a także otworzyć festiwal na szersze grono odbiorców – powiedziała Magdalena Hilszer, Kierownik Biura Komunikacji w Enei.

W ubiegłym roku Enter Enea Festival otworzył się dla szerszej publiczności. Organizatorzy kontynuują te działania – w tegorocznej edycji zapraszają publiczność na niebiletowany koncert Dagadany i Leszka Możdżera, który odbędzie się w poniedziałek, 17 czerwca.

W tym roku wydarzeniem specjalnym festiwalu będzie pierwsza muzyczna współpraca wybitnego angielskiego skrzypka Nigela Kennedy’ego i Leszka Możdżera. Z udziałem zespołu Kennedy’ego muzycy spróbują stworzyć brzmienie, które – miejmy nadzieję – otworzy dla nich przestrzeń zwróconą ku przyszłości. W programie koncertu Kennedy’ego i Możdżera znajdą się zarówno kompozycje każdego z muzyków, jak i te będące interpretacją cenionych przez nich artystów, np. Krzysztofa Komedy.

Źródło: Grupa Enea

Działy

Reklama