CSR w energetyce » Bodziak na start. TAURON z kolejną akcją prorodzinną

Bodziak na start. TAURON z kolejną akcją prorodzinną

21 Maj 2019 Możliwość komentowania Bodziak na start. TAURON z kolejną akcją prorodzinną została wyłączona Share 'Bodziak na start. TAURON z kolejną akcją prorodzinną' on Facebook Share 'Bodziak na start. TAURON z kolejną akcją prorodzinną' on Email Share 'Bodziak na start. TAURON z kolejną akcją prorodzinną' on Print Friendly

Bodziak na start to najnowsza inicjatywa TAURONA skierowana do pracowników, którzy zostali rodzicami. Akcja stanowi element projektu Rodzinna MegaMoc organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, który w tym roku trwa w TAURONIE przez cały tydzień.

Bodziak na start to symboliczna inicjatywa, która ma przede wszystkim dawać pracownikom pewność, że TAURON jest firmą przyjazną rodzinom. Od kilku już lat sukcesywnie wdrażamy koncepcję work-life balance, która zakłada równowagę miedzy pracą a życiem prywatnym – mówi Filip Grzegorczyk, Prezes TAURON Polska Energia.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Rodziny, który przypada 15 maja, Grupa TAURON przedłużyła na cały tydzień. Z tej okazji w firmowym intranecie została uruchomiona specjalna Strefa rodzica. Dzięki niej pracownicy w jednym miejscu mogą wymieniać się informacjami o ciekawych miejscach, w których można spędzić czas z dziećmi.

Dodatkowo w firmie zorganizowano wykład psychologa, psychoterapeuty i Dyrektor Kliniki Uniwersytetu SWPS Magdaleny Sękowskiej, która opowiadała o tym, jak wzmacniać poczucie wartości u dzieci i być dobrym rodzicem. Wykład transmitowany był „na żywo” aż w 40 lokalizacjach.

Wsparcie dla pracujących rodziców

To nie jedyne działania prorodzinne prowadzone w TAURONIE. Od trzech lat funkcjonuje program „Mama pracuje” skierowany do obecnych oraz przyszłych mam zatrudnionych w firmie.

Kobiety przystępujące do programu mają możliwość podjęcia obowiązków służbowych poza miejscem zatrudnienia w ramach telepracy, czy też skorzystania z indywidualnego rozkładu czasu pracy w zależności od charakteru zadań realizowanych na danym stanowisku.

Spółki Grupy TAURON wspierały także pracujących rodziców w trudnej sytuacji podczas strajku nauczycieli, umożliwiając swoim pracownikom przyjście do pracy z dziećmi i organizując im pokoje zabaw wraz z opieką w godzinach pracy rodziców.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 21 Maj 2019 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć