News » Pierwsza platforma do publikacji informacji wewnętrznej REMIT…

Pierwsza platforma do publikacji informacji wewnętrznej REMIT dla gazu ziemnego

30 Kwi 2019 Możliwość komentowania Pierwsza platforma do publikacji informacji wewnętrznej REMIT dla gazu ziemnego została wyłączona Share 'Pierwsza platforma do publikacji informacji wewnętrznej REMIT dla gazu ziemnego' on Facebook Share 'Pierwsza platforma do publikacji informacji wewnętrznej REMIT dla gazu ziemnego' on Email Share 'Pierwsza platforma do publikacji informacji wewnętrznej REMIT dla gazu ziemnego' on Print Friendly

Uczestnicy hurtowego rynku gazu mogą korzystać z Gas Inside Information Platform (GIIP) – ogólnodostępnej platformy do publikacji informacji wewnętrznych. Pozwala ona wypełnić obowiązki nałożone przez Rozporządzenie REMIT w sprawie integralności i przejrzystości hurtowego rynku energii.

Zgodnie z tym dokumentem na uczestników hurtowego rynku energii został nałożony obowiązek podawania do publicznej wiadomości tzw. informacji wewnętrznych (w formie tzw. Urgent Market Messages – UMM). Dotyczą one m.in. zdolności i wykorzystania instalacji służących do przesyłania gazu ziemnego i energii elektrycznej, w tym również ich planowanej i nieplanowanej niedostępności. Dzięki publikacji UMM wszyscy uczestnicy rynku mają taki sam dostęp do informacji dotyczących dostępności infrastruktury i mogą podejmować decyzje biznesowe w oparciu o rzetelną i zweryfikowaną wiedzę, która jest dostępna w jednym miejscu.

Platforma oferuje szereg usług m.in.: bezpłatny dostęp do wszystkich opublikowanych komunikatów, automatyczne pobieranie komunikatów poprzez kanał web feeds czy przeszukiwanie publikacji za pomocą rozbudowanych filtrów.

Źródło: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Wpis został opublikowany 30 Kwi 2019 w następujących kategoriach: News, Odbiorcy - Rynek Energii i Gazu. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

Newsletter

Warto zobaczyć