Wydarzenia - relacje

Targi z Nową Energią! Kolejna edycja ENEX za nami!

W Targach Kielce zakończyła się kolejna edycja targów ENEX/ ENEX Nowa Energia skupiających wokół siebie branżę energetyczną. W wydarzeniu wzięły udział ponad 200 firm z sześciu krajów: Polski, Niemiec, Belgii, Szwajcarii, Czech i Chin.

Kielecki ośrodek wystawienniczy po raz kolejny gościł przedsiębiorców związanych z branżą energetyczną. XXII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki Enex oraz XVII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia były w tym roku rekordowe – wystawę odwiedziło ponad 6 tysięcy zwiedzających!

Nowoczesna energia z ekologią w tle

W Targach Kielce można było zobaczyć najnowszej generacji panele fotowoltaiczne, solary czy pompy ciepła. Swoje rozwiązania proponowali najwięksi w branży – wśród nich Corab, Viessmann czy ABB. Na wystawie można było oglądać także samochody elektryczne czy sprzęt rozwijający infrastrukturę drogową e-mobilty. Pojawiły się więc szybkie ładowarki czy baterie magazynujące energię w efektywny sposób.

Odbyła się II edycja konkursu na Instalatora Roku, a także „Festiwal pomp ciepła” dedykowane instalatorom z branży. Zmagano się z fachowym montażem paneli fotowoltaicznych, zadaniami na czas oraz z testem wiedzy.

Siła tradycji

W Targach Kielce nie zabrakło również dostawców tradycyjnej energii – dystrybutorów, ale także producentów przetworników, armatury sieciowej czy listew bezpiecznikowych. Wśród wystawców znaleźli się również polscy dystrybutorzy energii, jak PGE Dystrybucja, partner targów.
Targi ENEX to doskonała okazja do promocji produktów. Podczas tej edycji na premierę najnowszego kotła grzewczego zdecydowało się DEFRO, który spełnia ekologiczne normy klasy 5 oraz Ecodesign.

Z nową wiedzą o energii

W programie znalazły się konferencje, kongresy i seminaria. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie PORT PC „Dom bez rachunków”. Podczas, którego poruszono kwestię znaczenia pomp ciepła w dużych przedsiębiorstwach oraz w mniejszych budynkach. Udział w panelu dyskusyjnym wziął Piotr Woźny, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze”.

Po raz drugi odbyła się konferencja Energia PL. Bloki tematyczne dotyczyły Magazynów energii w Rynku Energetyki oraz w rynku e-mobility. Udział w konferencji wzięli m.in. specjaliści z Energoprojekt Katowice, Centrum Badawczego Polskiej Akademii Nauk KEZO oraz Przedstawiciele Ministerstwa Energii, które objęło patronat honorowy nad targami ENEX.

Źródło: Targi Kielce S.A.

Działy

Reklama