News » TAURON ocenia roszczenia HSH Nordbank jako bezzasadne

TAURON ocenia roszczenia HSH Nordbank jako bezzasadne

8 Mar 2019 Możliwość komentowania TAURON ocenia roszczenia HSH Nordbank jako bezzasadne została wyłączona Share 'TAURON ocenia roszczenia HSH Nordbank jako bezzasadne' on Facebook Share 'TAURON ocenia roszczenia HSH Nordbank jako bezzasadne' on Email Share 'TAURON ocenia roszczenia HSH Nordbank jako bezzasadne' on Print Friendly

TAURON Sprzedaż ocenia jako bezzasadne roszczenia HSH Nordbank AG z siedzibą w Hamburgu w sprawie odszkodowania i kar umownych dotyczących wypowiedzenia umów na zakup tzw. zielonych certyfikatów. TAURON potwierdza jednocześnie kontynuowanie rozpoczętych jesienią negocjacji w sprawie nabycia pięciu farm wiatrowych należących do grupy in.ventus.

TAURON Sprzedaż przystąpiła do analizy treści pozwu. Wstępna ocena żądań pozwu i jego uzasadnienia wskazuje na całkowitą bezzasadność dochodzonych roszczeń.

HSH Nordbank domaga się zapłaty 232,88 mln zł tytułem odszkodowania i kar umownych oraz odsetek w związku z przejęciem od trzech spółek z grupy in.ventus roszczeń, jakie w ocenie tych spółek, wynikają z wypowiedzenia umów na zakup tzw. zielonych certyfikatów. W lutym 2017 r. TAURON Sprzedaż złożyła oświadczenia o wypowiedzeniu długoterminowych umów na zakup zielonych certyfikatów, co było konsekwencją nieosiągnięcia porozumienia w sprawie renegocjacji tych umów.

Jesienią 2018 r. TAURON rozpoczął negocjacje w sprawie nabycia farm wiatrowych należących do grupy in.ventus. Farmy wiatrowe, będące przedmiotem negocjacji, zlokalizowane są na północy Polski w województwach kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim oraz warmińsko-mazurskim i obejmują 82 turbiny.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 8 Mar 2019 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć