Edukacja » Enea rozwija sieć szkół patronackich

Enea rozwija sieć szkół patronackich

7 Lut 2019 Możliwość komentowania Enea rozwija sieć szkół patronackich została wyłączona Share 'Enea rozwija sieć szkół patronackich' on Facebook Share 'Enea rozwija sieć szkół patronackich' on Email Share 'Enea rozwija sieć szkół patronackich' on Print Friendly

Grupa Enea nowy rok zaczyna od nawiązania współpracy z kolejną szkołą branżową. Do grona placówek objętych patronatem dołącza Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży (woj. wielkopolskie). Uroczyste podpisanie umowy odbyło się 6 lutego. Aktywne zaangażowanie w kształcenie przyszłych kadr to szansa rozwoju dla uczniów, a dla Enei – pracodawcy to inwestycja w przyszłość krajowej energetyki.

Wsparcie szkolnictwa branżowego jest sposobem na zapewnienie ciągłości zatrudnienia pracowników na stanowiskach produkcyjnych i elektromonterskich oraz niwelowania ryzyka pojawienia się w Grupie tzw. luki pokoleniowej. Enea poszukuje wykwalifikowanych specjalistów, a takich zapewnić mogą szkoły, które przygotowują do zawodu przyszłych energetyków.

Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży to szkoła z tradycjami i historią. Kształcenie zawodowe rozpoczęto tu tuż po zakończeniu I wojny światowej. Przez ponad sto lat istnienia, szkoły funkcjonujące w dzisiejszym Zespole opuściło wielu znakomitych fachowców. Absolwenci stanowią dziś blisko 80% czynnych zawodowo mieszkańców Chodzieży i okolic. W większości to oni decydują o kształcie i poziomie gospodarki, tworzą małe i średnie przedsiębiorstwa i nimi zarządzają.

Szkoła współpracuje z innymi placówkami noszącymi imię Hipolita Cegielskiego. Corocznie bierze udział w konkursach, zawodach sportowych i spotkaniach tych szkół. Inicjatywy te są realizowane w ramach zadań wychowawczych szkoły i mają na celu propagowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży i prezentowanie sylwetki zasłużonego Wielkopolanina.

Enea, jako odpowiedzialny pracodawca, wspiera uczniów na ścieżce zawodowej już na etapie szkoły średniej. Dynamicznie rozwijający się rynek pracy wymaga od pracodawców aktywnego uczestnictwa w procesie kształcenia przyszłych specjalistów.

Wybrane przez nas szkoły branżowe i techniczne to placówki z tradycjami, wyróżniające się wysokim poziomem nauczania, w których od lat kształceni są nasi potencjalni pracownicy. Chcemy być blisko naszych szkół patronackich, wspierać rozwój programów dydaktycznych oraz uczniów w wyborze najlepszych ścieżek kariery. Wspólnie z kadrą pedagogiczną tworzymy nowe perspektywy zawodowe dla młodzieży. Cieszymy się, że do grona dołącza Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży, w którym kształcą się przyszli energetycy czy elektromonterzy – mówi Aneta Pelczarska, Dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Enei.

Energetycy to bardzo ważna i ceniona grupa zawodowa. To na nich polegają ludzie w sytuacjach kryzysowych, dlatego podstawą w tym zawodzie jest solidne wykształcenie. Tym bardziej cieszę się, że kolejne pokolenia mogą rozwijać swoją pasję, zdobywać wiedzę i umiejętności w tak dobrej szkole. Wierzę, że połączenie edukacji w szkole z praktyką, którą oferuje Grupa Enea, wpłynie pozytywnie na edukację młodzieży i zachęci do kontynuowania swojej kariery zawodowej w naszej spółce – dodaje Tadeusz Dachowski, Wiceprezes Enei Operator ds. Bezpieczeństwa Pracy.

Niedawno Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży otrzymał tytuł „Brązowej Szkoły 2019”, który potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce, sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników „Perspektyw” 2019.

Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży każdego dnia stara się wcielać w życie słowa swojego Patrona. Nasze hasło, którym promujemy szkołę, to „Bądź jak Hipolit!”, bo jesteśmy przekonani, że Patron to nie tylko postać historyczna ale i Superbohater, któremu zależało na kształceniu młodych ludzi świetnie przygotowanych do rynku pracy – podkreśla Lucyna Sworowska, Dyrektor Szkoły.

Szkoła w Chodzieży jest jedenastą placówką, która dołączyła do grona szkół objętych patronatem Grupy Enea. Wśród nich są szkoły branżowe m.in. z Bydgoszczy, Gorzowa Wielkopolskiego, Leszna, Nowej Soli, Połańca, Poznania, Sulęcina i Szczecina.

Źródło: Grupa Enea

Wpis został opublikowany 7 Lut 2019 w następujących kategoriach: Edukacja. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć