Sport w energetyce » Wielkie emocje małych piłkarzy – znamy zwycięzców!

Wielkie emocje małych piłkarzy – znamy zwycięzców!

14 Sty 2019 Możliwość komentowania Wielkie emocje małych piłkarzy – znamy zwycięzców! została wyłączona Share 'Wielkie emocje małych piłkarzy – znamy zwycięzców!' on Facebook Share 'Wielkie emocje małych piłkarzy – znamy zwycięzców!' on Email Share 'Wielkie emocje małych piłkarzy – znamy zwycięzców!' on Print Friendly

GLKS RudawyKS Zakopane, Zaborze Zabrze zwycięzcami TAURON Energetyczny Junior Cup. Do rywalizacji w wielkim finale, rozgrywanym w krakowskiej TAURON Arenie, stanęły 24 piłkarskie ekipy z południowej Polski. Zespoły zostały  wyłonione w wojewódzkich turniejach eliminacyjnych rozegranych  jesienią ubiegłego roku.

– Turnieje takie jak „TAURON Energetyczny Junior Cup”, to nie tylko  promocja sportu, ale także doskonała okazja do spotkania i wspólnej zabawy młodzieży z całego południa Polski. Na tym terenie działa TAURON, tu mieszkają i pracują nasi klienci i to z tymi lokalnymi społecznościami chcemy współpracować – mówi Filip Grzegorczyk, Prezes Zarządu TAURON Polska Energia.

Finałowe drużyny zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe: rocznik 2009 – 9 drużyn (każdy zespół rozgrał 8 meczów) rocznik 2010 – 8 drużyn (każdy zespół rozegrał 7 meczów) rocznik 2011 – 7 drużyn (każdy zespół rozgrał 6 meczów).

W rywalizacji rocznika 2009 najlepsza okazała się drużyna GLKS Rudawy , wśród młodych piłkarzy z 2010 roku bezkonkurencyjna okazała się ekipa z KS Zakopane a z 2011 r.  Zaborze Zabrze.

W krakowskim finale, drużyny w swoich kategoriach wiekowych, rywalizowały w systemie ligowym, czyli „każdy z każdym”. Podobnie jak w eliminacjach wojewódzkich, ośmioosobowe drużyny rozgrywały dziesięciominutowe mecze.

Z województwa małopolskiego w finale wystąpiły: UKS Akademia Piłkarska Champions Chrzanów, Klub Sportowy Zakopane , Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy MINERALNI, Ludowy Klub Sportowy „Płomień” Limanowa, Ludowy Klub Sportowy Mordarka.

Z województwa śląskiego w krakowskim turnieju rywalizowały: Grom Tychy; MUKP Dąbrowa Górnicza; Zaborze Zabrze; Grunwald Ruda Śląska i Akademia Pyskowice,

Z  Dolnego Śląska w finale zmierzyły się: Hattrick Głuchołazy, Hattrick Głuchołazy (druga drużyna rocznik), LKS Nysa Kłaczyna, Orlik Łagiewniki, AP Oleśnica, Kuźnia Jawor, TS Chemik oraz GLKS Rudawy.

Każda drużyna, która wzięła udział w finałowym turnieju, zdobyła dla swojego klubu atrakcyjne nagrody finansowe .

W całym turnieju rywalizację rozpoczęło 100 drużyn w myśl hasła przewodniego „100 drużyn na 100-lecie niepodległości” – 40 z województwa małopolskiego i po 30 z województw śląskiego i dolnośląskiego. W trzech częściach rozgrywek, zorganizowanych kolejno w krakowskiej TAURON Arenie (16 października), Hali Centrum w Dąbrowie Górniczej (17 października) i wrocławskiej Hali Orbita (18 października) zagrało łącznie ponad 1000 młodych piłkarzy w wieku od 8 do 10 lat.

Wszyscy młodzi sportowcy, rywalizujący w rozgrywkach, otrzymali pamiątkowe medale oraz stroje sportowe.

„TAURON Energetyczny Junior Cup” odbywa się pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Energii oraz wojewodów Małopolskiego i Śląskiego.

Projekt wraz ze swoim sportowym charakterem wpisuje się również w obchody 100-lecia niepodległości Polski.

„TAURON Energetyczny Junior Cup” to jedna z inicjatyw zorganizowanych w ramach programu „TAURON wspiera młodych sportowców” stworzonego na potrzeby wsparcia sportu młodzieżowego w wielu dyscyplinach m.in. piłki ręcznej i siatkówki.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 14 Sty 2019 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć