Magazyn energii dla domu jednorodzinnego umożliwia efektywniejsze wykorzystanie prądu wytworzonego przez instalację fotowoltaiczną. Zapewnia także dostawy w przypadku awarii sieci elektroenergetycznej. To urządzenie musi być odpowiednio dopasowane do potrzeb, aby spełniało swoją funkcję. Dowiedz się, jak wybrać magazyn energii do domu jednorodzinnego i na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę.
Jaki magazyn energii wybrać do domu jednorodzinnego?
Tego rodzaju urządzenie można podzielić na kilka rodzajów głównie ze względu na to, jakie akumulatory zastosowano w magazynie energii. Biorąc pod uwagę ten czynnik, wyróżnia się:
- baterie litowo-jonowe,
- baterie kwasowo-ołowiowe,
- baterie litowo-żelazowo-fosforanowe.
Pierwsze z nich cieszą się największą popularnością głównie ze względu na to, że wyróżniają się optymalną efektywnością oraz żywotnością. Są w stanie wytrzymać tysiące cykli ładowania i rozładowywania, dlatego mogą posłużyć przez wiele lat. Magazyny energii litowo-jonowe są także najlżejsze. Wysoka gęstość energetyczna umożliwia przechowywanie dużych ilości prądu w niewielkich bateriach.
Baterie litowo-żelazowo-fosforanowe są ciekawą alternatywą dla pierwszego rodzaju magazynów energii. Stosuje się je coraz częściej głównie ze względu na ich żywotność oraz wyższy poziom bezpieczeństwa. Dla wielu osób kluczowe znaczenie ma także fakt, że ich produkcja jest zdecydowanie bardziej przyjazna dla środowiska od innych rozwiązań.
Baterie kwasowo-ołowiowe są obecnie praktycznie niestosowane ze względu na ich krótką żywotność oraz niższą gęstość energetyczną. Dodatkowo problematyczna jest kwestia recyklingu takich akumulatorów, gdyż wiąże się z ryzykiem emisji ołowiu do środowiska.
Czym się kierować przy wyborze magazynu energii do swojego domu?
Własny magazyn energii do domu jednorodzinnego to doskonałe rozwiązanie dla każdego właściciela instalacji fotowoltaicznej, który chce maksymalnie wykorzystać wyprodukowany prąd. Coraz większą popularnością cieszą się systemy hybrydowe łączące w sobie zalety instalacji off-grid oraz sieciowej. Umożliwiają przechowywanie nadwyżek energii w magazynie. Dopiero po jego pełnym naładowaniu następuje sprzedaż prądu do komercyjnej sieci.
Wybierając magazyn energii, musisz zwrócić szczególną uwagę na następujące parametry:
- technologię – magazyny mogą być wyposażone głównie w baterie litowo-jonowe, kwasowo-ołowiowe lub litowo-żelazowo-fosforanowe,
- pojemność – musi uwzględniać zapotrzebowanie domu jednorodzinnego na energię elektryczną, jest wyrażana w kWh,
- moc wyjściową – magazyn energii powinien być w stanie zasilić wszystkie urządzenia znajdujące się w budynku w przypadku awarii sieci elektroenergetycznej,
- liczbę cykli – określa ona żywotność baterii, a więc to, ile cykli rozładowania i ładowania jest w stanie wytrzymać.
Urządzenie musi być także kompatybilne z Twoją instalacją fotowoltaiczną. Warto wybierać magazyny energii od znanych i cenionych producentów, które wyróżniają się najlepszymi parametrami pracy.
Załóż magazyn energii swojego domu z Erato Energy
Fotowoltaika z magazynem energii to doskonałe rozwiązanie dla każdego domu jednorodzinnego, który chce uniezależnić się od komercyjnych dostawców prądu. Tego rodzaju urządzenia znajdziesz w ofercie firmy Erato Energy. Specjaliści dobiorą magazyn energii dopasowany do Twoich potrzeb oraz oczekiwań i zajmą się jego profesjonalnym montażem. Mają w tym zakresie duże doświadczenie, a o najwyższym poziomie obsługi świadczą liczne rekomendacje zadowolonych klientów.
Magazynowanie energii elektrycznej to doskonała opcja także dla Ciebie. Daje dużą niezależność oraz bezpieczeństwo. Nie zwlekaj i już dziś skontaktuj się z doradcami Erato Energy. To specjaliści, którzy zadbają o Twój przydomowy magazyn energii.
Źródło: www.eratoenergy.pl
Artykuł sponsorowany