Firma Bolsius, europejski lider w produkcji świec i zniczy, dostarczający swoje wyroby do ponad 60 krajów, po raz kolejny zdecydowała się na zakup od Enei energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Zasili ona zakład produkcyjny w Zalesiu Małym. To kolejna w ostatnim czasie umowa Enei zawarta z klientem ceniącym rozwiązania proekologiczne. Z zielonej energii od Enei korzystają już m. in. JTI Polska, KIRCHHOFF Automotive oraz Krakowski Holding Komunalny.
– Cieszy nas, że tak rozpoznawalna firma ponownie zdecydowała się na zakup zielonej energii od Enei. Doceniamy współpracę z partnerami szukającymi rozwiązań mających pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Nieustannie rozwijamy naszą ofertę produktową, by spełniać indywidualne potrzeby klientów i wspierać ich w zrównoważonym rozwoju – powiedział Tomasz Siwak, Wiceprezes Enei ds. Handlowych.
Enea aktywnie promuje wśród swoich klientów postawy związane z ochroną środowiska, angażując się w działania edukacyjne oraz oferując nowoczesne rozwiązania, takie jak zakup energii z gwarancjami pochodzenia ze źródeł zeroemisyjnych.
– Zagadnienia związane z ochroną środowiska zawsze miały dla naszej firmy charakter priorytetowy. Bolsius może się poszczycić podjęciem wielu działań i inicjatyw proekologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki materiałowej wykorzystywanej do produkcji surowców oraz ograniczenia emisji CO2. Od 2020 r. kupujemy 100% zielonej energii od Enei – mówi Vincent Kristen, Prezes Zarządu Bolsius International i Bolsius Polska.
– Nieustannie pracujemy nie tylko nad rozwojem bardziej ekologicznych produktów, ale również podejmujemy wiele działań mających na celu minimalizację wpływu naszej produkcji na otaczające nas środowisko naturalne. W DNA naszej firmy wpisane jest ciągłe doskonalenie procesów i wytwarzanych produktów. Jedna kwestia nie ulega wątpliwości – nie poprzestajemy na zrealizowanych działaniach, permanentnie zakładamy kolejne ambitne cele związane z ochroną środowiska, które konsekwentnie zostają realizowane dla dobra człowieka i planety oraz naszej wspólnej przyszłości – dodał Vincent Kristen.
Regulacje dotyczące gwarancji pochodzenia energii elektrycznej wytworzonej z odnawialnych źródeł energii elektrycznej (OZE) zostały wprowadzone w tzw. Małym Trójpaku Energetycznym w 2013 r. Gwarancje te są dokumentem poświadczającym odbiorcy końcowemu, że określona w dokumencie ilość energii elektrycznej została wyprodukowana w OZE (np. z wiatru, wody, słońca, biogazu lub źródeł geotermalnych). Są też jedynym dokumentem poświadczającym odbiorcy końcowemu wartości środowiskowe wynikające z unikniętej emisji gazów cieplarnianych (CO2). Gwarancje wydaje się za wytworzoną energię elektryczną z dokładnością do 1 MWh i są ważne przez okres 12 miesięcy od dnia zakończenia wytwarzania energii elektrycznej w instalacji OZE objętej wnioskiem o wydanie gwarancji pochodzenia. Po upływie tego okresu dokument wygasa i podlega wykreśleniu z rejestru gwarancji pochodzenia.
Źródło: ENEA SA