Czym różni się niska emisja od smogu? Dlaczego wykorzystuje się odpady jako paliwo do produkcji ciepła? Jak odczytywać dane zawarte na fakturze za ciepło? Jakie innowacje technologiczne wprowadzane są w ciepłownictwie? Na te i inne pytania odpowiadają eksperci PGE Energia Ciepła w nowym cyklu podcastów „Ciepło bez tajemnic”.
PGE Energia Ciepła z Grupy PGE jako największy producent ciepła w kraju jest nierozerwalną częścią ekosystemu polskich miast. Zapewnia bezpieczeństwo energetyczne wielu Polakom, dbając o niezakłócone dostawy energii elektrycznej i ciepła przez cały rok. Dlatego istotne jest, aby jak najwięcej osób miało świadomość, jakie zagadnienia i wyzwania związane są z tą branżą.
– Prowadzimy aktualnie projekty inwestycyjne, zmierzające do transformacji ciepłownictwa w kierunku nisko i zeroemisyjnego wytwarzania. Jest to w dużym stopniu reakcja na oczekiwania społeczne. Dlatego w PGE Energia Ciepła kładziemy bardzo duży nacisk na edukację odbiorców ciepła. Celem projektów edukacyjnych, które realizujemy w naszej spółce, kampanii i działań jest z jednej strony dostarczenie niezbędnych informacji w zakresie funkcjonowania naszych aktywów, a z drugiej wzmocnienie świadomości w zakresie odpowiedniego korzystania z ciepła z poszanowaniem środowiska naturalnego – mówi Przemysław Kołodziejak, Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła.
Spółka przygotowała cykl autorskich podcastów z udziałem ekspertów – pracowników spółki, aby ułatwić odbiorcom ciepła i ciepłej wody użytkowej zrozumienie, jak wygląda proces technologiczny wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej, z których korzystają na co dzień. Dodatkowo eksperci w podcastach wyjaśnią słuchaczom, jak należy czytać dane na fakturze za ciepło, jak wygląda proces przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, a także jak wygląda praca w elektrociepłowni. Poruszone tematy będą dotyczyły także zagadnień związanych z ekologicznymi aspektami wytwarzania ciepła i energii elektrycznej, ale przede wszystkim z pokazaniem procesów inwestycyjnych, jakie podejmuje PGE Energia Ciepła, aby zrealizować cel zwiększenia do 2030 r. do 70% udziału źródeł nisko i zero-emisyjnych w produkcji ciepła.
Podcastu można posłuchać na stronie internetowej PGE Energia Ciepła lub YouTube PGE. Nowe odcinki będą publikowane co tydzień we wtorek.
Źródło: PGE Energia Ciepła SA