To nie tylko troska o środowisko, ale także sposób na oszczędność energii. Mowa o instalacji paneli fotowoltaicznych. Taką usługę, w ramach rządowego programu „Mój prąd”, oferuje Energa Obrót. Właśnie ruszył cykl pilotażowych spotkań, na których eksperci odpowiadają na najważniejsze pytania związane z taką inwestycją.
Spotkania są odpowiedzią na sygnały samorządów, związane z rosnącym zainteresowaniem fotowoltaiką. Eksperci Energi Obrotu odwiedzili już Opatówek w Wielkopolsce, a także nadmorską Jastarnię. Spotkania są otwarte – może wziąć w nich udział każda osoba, która jest zainteresowana zakupem oraz instalacją paneli fotowoltaicznych.
Kompleksowe rozwiązanie
A zakup paneli naprawdę się opłaca. Takie rozwiązanie pozwala na oszczędność w skali roku nawet 90% kosztów zużycia energii elektrycznej. Co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o ich instalacji? Aby skorzystać z oferty Energi Obrotu, wystarczy być konsumentem i właścicielem dachu lub gruntu, na którym panele zostaną zainstalowane. W załatwieniu formalności pomogą z kolei eksperci Energi.
Energa Obrót proponuje kompleksowe rozwiązanie – od wizji lokalnej, przez prace planistyczne, aż po montaż i podłączenie. Oferta uwzględnia również wszelkie formalności, które dotyczą pozyskania środków z rządowego programu „Mój prąd”. Zapewnia on dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznych o mocy między 2 a 10 kW. Środki w formie dotacji mogą pokryć do 50% kosztów kwalifikowanych inwestycji, nie więcej jednak, niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. W zależności od progu podatkowego, 17 lub 32% kosztów instalacji fotowoltaicznej można odliczyć od podstawy podatku PIT.
Zaproszenie do współpracy
Grupa Energa zaprasza gminy do współpracy przy organizacji spotkań dla mieszkańców. W tym celu należy skontaktować się z pracownikami Energi Obrotu: Jolantą Sztrąpf (jolanta.sztrapf@energa.pl) lub Sebastianem Bursztynem (sebastian.bursztyn@energa.pl).
Fot. Przejazdowo. Farma paneli słonecznych ENERGA – Paweł Wyszomirski/www.redseven.pl
Źródło: ENERGA SA