17 października 2025 r. odbyło się spotkanie pt. „Przystąpienie do CSIRE – pierwsze doświadczenia”.
W ramach spotkania swoimi doświadczeniami podzielili się:
- Grupa ENERGIA NOVA GE sp. z o.o. sp.k. czyli Operator Systemu Dystrybucyjnego elektroenergetycznego (OSD), który przystąpił do CSIRE w pierwszym oknie czasowym, tj. 1 lipca 2025 r.
- Przedstawiciele Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE),
- Operator Informacji Rynku Energii (OIRE).
Uczestnikami spotkania byli przede wszystkim przedstawiciele pozostałych OSD, którzy mogą przystąpić do CSIRE w drugim oknie czasowym, tj. od 1 marca 2026 r.
Podczas spotkania zaprezentowano:
- proces przystąpienia do CSIRE oraz doświadczenia i dobre praktyki, które mogą zachęcić i pomóc innym podmiotom w przystąpieniu do CSIRE w czasie kolejnych okien czasowych (Grupa ENERGIA NOVA GE sp. z o.o. sp.k.),
- podsumowanie dotyczące stanu wdrażania CSIRE (URE),
- najważniejsze kwestie i wnioski związane z procesem przystępowania do CSIRE (OIRE).
Spotkanie zakończyła sesja pytań i odpowiedzi, w trakcie której uczestnicy mieli możliwość uzyskania wyjaśnień dotyczących kwestii związanych z procesem przystępowania do CSIRE.
Pytania i odpowiedzi z wydarzenia
Źródło: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.





