Odbiorcy – Rynek Energii i Gazu

Ankieta MRiT – zadaj pytanie dotyczące interpretacji kryteriów Taksonomii UE dla sektorów energetycznego i chemicznego

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zachęca przedsiębiorców i zainteresowane strony do zadawania pytań dotyczących interpretacji kryteriów Taksonomii UE dla sektorów energetycznego i chemicznego. Pytania można zadawać do 30 stycznia 2025 r. Zostaną one wykorzystane w pracach Grupy Roboczej ds. stosowania Taksonomii UE prowadzonej przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grupa Robocza ds. stosowania Taksonomii UE postawiła sobie cel przełożenia technicznego języka rozporządzenia (UE) 2020/852 ws. ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje i wymogów, które z niego wynikają na praktyczne wskazówki i podpowiedzi dla przedsiębiorców. W 2025 r. eksperci wchodzący w skład Grupy zajmą się opracowaniem dokumentu z najczęściej zadawanymi pytaniami i odpowiedziami (typu FAQ) w kontekście interpretacji tzw. technicznych kryteriów kwalifikacji dla szeregu działalności związanych z energetyka i chemią. Przepisy wynikają z rozporządzenia delegowanego (UE) 2021/2139 z późn. zm. w rozporządzeniu delegowanym (UE) 2023/2485rozporządzenia delegowanego (UE) 2022/1214 oraz rozporządzenia delegowanego (UE) 2023/2486.

Pytania można zadawać za pomocą ankiety internetowej do 30 stycznia 2025 r. – ankieta

Więcej informacji o pracach Grupy Roboczej ds. stosowania Taksonomii UE mogą Państwo znaleźć tutaj.

Co to jest Taksonomia UE

Taksonomia UE to potoczna nazwa rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje. Przepisy zakładają zwiększenie poziomu ochrony środowiska poprzez przekierowanie kapitału z inwestycji szkodzących środowisku na bardziej ekologiczne alternatywy.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Działy

Reklama