W rocznicę powołania Rady Programowej Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie (WAT) władze uczelni podsumowały działania zrealizowane wspólnie ze spółką Stoen Operator. Ostatnie 12 miesięcy upłynęło pod znakiem intensywnej współpracy WAT i warszawskiego operatora systemu dystrybucyjnego. Ma ona na celu wsparcie rozwoju edukacyjnego i zawodowego studentów na kierunku energetyka.
Wspólne projekty, liczne korzyści
W ciągu ostatniego roku, dzięki zaangażowaniu Stoen Operator, studenci mieli możliwość uczestniczenia w szeregu projektów, które znacząco wzbogaciły ich edukację oraz perspektywy zawodowe.
W ramach współpracy Stoen Operator zrealizował wspólnie z WAT projekty skoncentrowane na innowacjach w energetyce. Zawierały się w nich seminaria i warsztaty dotyczące najnowszych technologii energetycznych, jak również wyzwań związanych z energetyką odnawialną. Operator wsparł uczelnię w organizacji konkursu Rady Przemysłowo-Programowej Wydziału Elektroniki WAT na najlepszą pracę dyplomową 2022/2023 r. Ważnym elementem wspólnych działań była także możliwość otwierania nowych ścieżek kariery dla studentów. Dzięki udziałowi w prezentacji rozwoju zawodowego w OSD w ramach projektu „Energetyczne ścieżki kariery”, a także praktykom zawodowym oferowanym przez stołecznego operatora, mogli zdobyć praktyczne doświadczenie i zapoznać się z realiami rynku pracy. Pozwoliły one także przyszłym inżynierom energetyki bezpośrednio zetknąć się z codziennymi wyzwaniami w branży energetycznej.
– Inicjatywy realizowane w ostatnim roku z WAT pozwalają nam prezentować ofertę naszej spółki kolejnym młodym pasjonatom energetyki. Cieszy nas ich zainteresowanie możliwościami rozwoju kariery w naszych zespołach. Z radością przyjęliśmy również wiadomość, że nasza współpraca przyczyniła się do uzyskania przez WAT bardzo dobrych not akredytacyjnych w zakresie organizacji praktyk i wspólnego prowadzenia prac dyplomowych – mówi Piotr Dukat, Menadżer Wydziału Planowania, Rozwoju i Analiz Sieciowo-Majątkowych w Stoen Operator, który koordynuje również współpracę z uczelnią.
Współpraca na rzecz przyszłości energetyki
Realizacja licznych działań z WAT to dla Stoen Operator nie tylko możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi inżynierami. To także okazja do wzmacniania innowacyjności całej branży i promowania roli nauki w rozwoju sektora energetycznego.
Dla uczelni technicznych współpraca z liderami branży energetycznej, takimi jak Stoen Operator, jest kluczowym elementem strategii mającej na celu zapewnienie studentom dostępu do najnowszej wiedzy i technologii. Jest to również ważny krok na drodze do kształcenia wysoko kwalifikowanych specjalistów, gotowych sprostać wyzwaniom nowoczesnej gospodarki.
W obliczu rosnących wymagań rynku pracy tego typu inicjatywy są nieocenione i stanowią solidne fundamenty dla przyszłych sukcesów zawodowych studentów kierunków związanych z energetyką.
Źródło: Stoen Operator Sp. z o.o.