CSR w Energetyce

Większe lasy. TAURON posadził 800 tys. drzew

Blisko 800 tys. drzew na ponad 120 hektarach posadził TAURON na terenie Górnego i Dolnego Śląska oraz w Małopolsce i na OpolszczyźnieW tym roku firma planuje przekroczyć 1,6 mln nasadzeń nowych drzew. Według ekspertów taka liczba drzew może pochłonąć rocznie emisję z ponad 3,2 mln gospodarstw domowych.

TAURON sukcesywnie redukuje emisyjność aktywów wytwórczych, jednocześnie zwiększając produkcję zielonej energiiGrupa buduje obecnie trzy kolejne farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 200 MW i pięć farm wiatrowych o mocy ponad 160 MW.

– Stawiamy na energię ze źródeł odnawialnych i wspieramy redukcję śladu węglowego. Jednocześnie angażujemy się w działania wspierające środowisko naturalne regionów, w których mieszkają nasi klienci, zarówno poprzez działalność edukacyjną, jak i poprzez rozbudowę zielonego portfolio produktowego – mówi Mariusz Purat, Prezes Zarządu TAURON Sprzedaż. – Odpowiadamy na rosnące zainteresowanie energią ze źródeł odnawialnych, a dodatkowo nasi klienci mogą przyczyniać się do powiększania nowego drzewostanu. Szacujemy, że w tym roku przekroczymy już 1,6 mln nasadzeń nowych drzew – dodaje Prezes TAURON Sprzedaż.

Nowe drzewa posadzono na terenie czterech województw w nadleśnictwach Dąbrowa Tarnowska, Miechów, Koszęcin, Olesno, Głogów i Lądek-Zdrój. W wyniku sukcesywnych zalesień lasy wzbogaciły się o nowe sosny, dęby, buki, świerki, jawory, olchy i modrzewie. Łączna powierzchnia młodego lasu przekroczyła już 120 hektarów, a więc wielkość odpowiadającą 170 boiskom piłkarskim.

Lasy mogą więcej

Zalesienia realizowane są w ramach projektu prowadzonego przez Lasy Państwowe, którego celem jest zwiększenie absorbcji dwutlenku węgla z atmosfery przez lasy poprzez modyfikację standardowej gospodarki leśnej. Dzięki takiemu działaniu dany fragment lasu może pochłonąć jeszcze więcej dwutlenku węgla niż już to robi.

Projekt zakłada prowadzenie ukierunkowanych działań i zabiegów leśnych m. in. poprzez wprowadzenie młodego pokolenia lasu pod osłoną starych drzew, zróżnicowanie gatunków drzew liściastych, wprowadzenie runa i podszycia, a także odtwarzanie terenów podmokłych.

Kolejne drzewa

W odnowienie lasów klienci TAURONA angażują się poprzez korzystanie z produktu TAURONA pod nazwą Prąd EKO + Las. W ramach tej oferty, każdy klient przyczynia się nie tylko do posadzenia kolejnych drzew, ale i może kupować energię pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł. Z oferty mogą skorzystać zarówno osoby indywidualne, jak również firmy z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw.

Więcej informacji na tauron.pl/prad-i-las  

Opinia eksperta:

– Drzewa razem z Lasami Państwowymi najczęściej sadzimy jesienią, gdy klimat w Polsce najbardziej sprzyja prowadzeniu nasadzeń. Są to młode sosny, dęby, buki, świerki, jawory, olchy i modrzewie. Po każdej akcji sadzenia drzew wysyłamy do klienta maila z informacją, gdzie będzie rosło drzewo lub drzewa, do których posadzenia się przyczynił – mówi Adam Bugiel, Ekspert Zespołu Rozwoju Usług w TAURON Sprzedaż.

Więcej ciekawostek o lasach i ekologii w ogóle na blogu lepiej.tauron.pl

Źródło: TAURON Polska Energia S.A.

Działy

Reklama