News » Raport z rynku CO2 – styczeń 2024

Raport z rynku CO2 – styczeń 2024

26 lut 2024 Możliwość komentowania Raport z rynku CO2 – styczeń 2024 została wyłączona

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu kolejny „Raport z rynku CO2 – styczeń 2024”, w którym prezentowane są informacje dotyczące uwarunkowań rynkowych mających wpływ na system EU ETS.

W grudniowym wydaniu znajdą Państwo m. in. informacje na temat kształtowania się cen uprawnień EUA, najważniejsze wydarzenia miesiąca związane z funkcjonowaniem EU ETS oraz wybrane, zbiorcze dane z rynku pierwotnego i wtórnego dotyczące uprawnień EUA. Ponadto, w numerze zamieszczono informacje dotyczące, m. in.: emisji i cen uprawnień w EU ETS w perspektywie 2030 r., Komunikatu KE ws. celu na 2040 r., mechanizmów rynkowych dla pochłaniania CO2, standardów emisji dla nowych pojazdów ciężkich, stanowiska PE ws. dyrektywy wzmacniającej pozycję konsumentów w procesie transformacji ekologicznej, raportu nt. postępów UE na drodze do neutralności klimatycznej Europejskiej Rady Naukowej ds. Zmian klimatu, prognoz MAE dotyczących rozwoju rynku elektroenergetycznego, pojęcia tzw. decouplingu emisji i PKB, najważniejszych informacji z globalnych systemów ETS, kalendarium najważniejszych wydarzeń związanych z funkcjonowaniem systemu EU ETS w lutym 2024 r., a także pozostałe informacje związane z polityką klimatyczną i innymi systemami ETS na świecie.

Źródło: KOBIZE

Wpis został opublikowany 26 lut 2024 w następujących kategoriach: News, Ochrona Środowiska. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.