News » Spotkanie Ministrów Miłosza Motyki i Macieja Bando z Ambasadorem Republiki Korei

Spotkanie Ministrów Miłosza Motyki i Macieja Bando z Ambasadorem Republiki Korei

8 lut 2024 Możliwość komentowania Spotkanie Ministrów Miłosza Motyki i Macieja Bando z Ambasadorem Republiki Korei została wyłączona

Polsko-koreańska współpraca w zakresie energetyki jądrowej, wodoru czy odnawialnych źródeł energii to główny temat spotkania Wiceministra Klimatu i Środowiska Miłosza Motyki i Pełnomocnika Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Macieja Bando z Ambasadorem Republiki Korei w Polsce Hoonmin Lim, które odbyło się 7 lutego 2024 r.

– Nowy rząd jest w pełni zaangażowany w transformację energetyczną, a energia jądrowa jest ważnym elementem tego procesu. Wdrożenie energetyki jądrowej jest postrzegane jako kluczowy element strategii energetycznej i bezpieczeństwa energetycznego państwa – powiedział Wiceminister Klimatu i Środowiska Miłosz Motyka.

Jak dodał Pełnomocnika Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, z badania przeprowadzonego w grudniu 2023 r. wynika, że w Polsce przeważają zwolennicy budowy elektrowni jądrowej.

Poparcie dla budowy elektrowni jądrowych wynosi obecnie 89,9%. Tylko 7,2% Polaków jest przeciwnych temu pomysłowi. Szczególnie istotne jest to, że większość respondentów (76,6%) opowiada się pozytywnie za lokalizacją elektrowni jądrowej w bezpośrednim sąsiedztwie swojego miejsca zamieszkania – podsumował podsekretarz stanu Maciej Bando.

Strona polska jest zainteresowana rozwojem współpracy z Koreą w innych obszarach związanych z energetyką, takich jak: wodór, szczególnie zielony wodór, efektywność energetyczna i technologie umożliwiające przemysłowi ograniczanie emisji gazów cieplarnianych, takie jak CCUS, oraz rozwój odnawialnych źródeł energii, w tym biopaliw  – dodał Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, Maciej Bando.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Wpis został opublikowany 8 lut 2024 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.