CSR w energetyce » Bezinteresowna pomoc krwiodawców z PGE GiEK w 2023 r.

Bezinteresowna pomoc krwiodawców z PGE GiEK w 2023 r.

15 sty 2024 Możliwość komentowania Bezinteresowna pomoc krwiodawców z PGE GiEK w 2023 r. została wyłączona

Dzięki akcjom krwiodawczym organizowanym przez kluby Honorowych Dawców Krwi, które działają w oddziałach spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, do banków w całej Polsce trafiły w ubiegłym roku ponad 332 litry krwi. 

Niesienie bezinteresownej pomocy jest nieodłącznym elementem dobrych praktyk realizowanych przez PGE GiEK w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Cykliczne akcje krwiodawcze są już tradycją w kopalniach i elektrowniach spółki, a działające w PGE GiEK kluby HDK liczą obecnie prawie 570 członków. W minionym roku w 18 akcjach zbierania krwi, podczas których oddano 332 litry, uczestniczyło 847 pracowników firmy.

– Dzięki wrażliwości pracowników PGE GiEK na potrzeby innych można ratować osoby zdane wyłącznie na bezinteresowną pomoc drugiego człowieka – mówi Zbigniew Kasztelewicz, p.o. Prezes Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. – Krwi nie można kupić, wyprodukować ani niczym zastąpić, dlatego zaangażowanie klubów honorowych dawców krwi w krzewienie i rozwijanie szlachetnej idei krwiodawstwa zasługuje na największe uznanie – podkreśla.

Działania dawców krwi ze spółki PGE GiEK mają większy zakres. Oprócz zbiórek organizują szkolenia z pierwszej pomocy i przede wszystkim nieustannie promują honorowe krwiodawstwo. Na uwagę zasługują także coroczne wizyty bełchatowskich górników w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi czy w bełchatowskim szpitalu z koncertem górniczej orkiestry, prezentami dla małych pacjentów, a przede wszystkim akcją honorowego krwiodawstwa,
które stały się już świąteczną tradycją. Krwiodawcy uczestniczą także w pielgrzymkach honorowych dawców krwi i obchodach świąt związanych z tą ideą.

Źródło: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Wpis został opublikowany 15 sty 2024 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.