Edukacja » „OGRZEWANIE w pudełku”: 1600 uczniów bierze udział w programie PGE i Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

„OGRZEWANIE w pudełku”: 1600 uczniów bierze udział w programie PGE i Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

19 gru 2023 Możliwość komentowania „OGRZEWANIE w pudełku”: 1600 uczniów bierze udział w programie PGE i Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy została wyłączona

II edycja programu o cieple „OGRZEWANIE w pudełku” przygotowanego przez PGE Energia Ciepła i PGE Toruń z Grupy PGE oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy trwa od października. Do tej pory wzięło w niej udział ponad 500 uczniów z całej Polski. W grudniu br. rozpoczęły się stacjonarne zajęcia dla najmłodszych uczniów. Obecnie do programu mogą zgłaszać się jeszcze klasy I-III szkół podstawowych.

„OGRZEWANIE w pudełku” to edukacyjny projekt o cieple zainaugurowany na początku 2023 roku wspólnie przez PGE Energię Ciepła i PGE Toruń z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Polega na prowadzeniu lekcji fizyki w laboratoriach CNMW dla szkół z regionu kujawsko-pomorskiego oraz organizacji zajęć online z wykorzystaniem zestawów do samodzielnego wykonywania doświadczeń. dla szkół z całej Polski. Program dedykowany jest uczniom klas 1-3 oraz 6-8 szkół podstawowych oraz szkół średnich.

– Jesteśmy zadowoleni, że nasz program „OGRZEWANIE w pudełku” również w II edycji cieszy się dużym zainteresowaniem szkół. Teraz rozpoczęły się zajęcia stacjonarne w laboratoriach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy dla najmłodszych uczniów z Torunia i regionu. Podczas nich wykorzystane zostaną materiały z naszego autorskiego programu „Przygody Kota Ciepłosława”. Do najmłodszych uczniów spoza województwa kujawsko-pomorskiego, którzy otrzymają zestawy do zajęć online, trafią również nasze edukacyjne materiały, dzięki którym w prosty sposób dzieci będą mogły przejść przez zagadnienia związane z ciepłem – mówi Dariusz Kozak, Prezes Zarządu PGE Toruń.

Celem programu jest popularyzacja od najmłodszych lat wiedzy w zakresie ciepła – jego właściwości, sposobów wytwarzania i oszczędzania, ale także poszerzanie zainteresowań młodych ludzi zjawiskami fizycznymi. II edycja programu „Ogrzewania w pudełku”  przygotowana została łącznie dla 1600 uczniów z całej Polski.

– Druga edycja projektu „OGRZEWANIE w pudełku” spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem szkół w Torunia, regionu oraz kraju. Ponad 500 uczniów klas 6-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczestniczyło w zajęciach stacjonarnych w pracowni fizycznej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W grudniu realizujemy warsztaty dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Jedna trzecia miejsc na zajęcia została już zarezerwowana, co dowodzi znacznego zainteresowania zajęciami – podkreśla Monika Wiśniewska, Dyrektor Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu.

Zajęcia online i stacjonarne w laboratoriach CNMW dla starszych uczniów, a online, trwają od października. Do zajęć online dedykowanych uczniom spoza regionu, zgłosiły się już szkoły, m. in. z Łodzi, Warszawy, Wrocławia, Chełmna, Świeradowa-Zdrój, Dąbrówki, Ciechocinka. Obecnie jeszcze najmłodsze klasy szkoły podstawowej (klasy I-III) mogą zgłaszać się do programu.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej CNMW: https://mlynwiedzy.org.pl/ogrzewanie-w-pudelku-druga-edycja/ 

Program realizowany będzie do kwietnia 2024 r.

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna SA

Wpis został opublikowany 19 gru 2023 w następujących kategoriach: Edukacja. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.