News » TAURON z nową platformą cyfrową dla firm

TAURON z nową platformą cyfrową dla firm

16 lis 2023 Brak komentarzy

Ponad 5 000 GWh energii elektrycznej dla biznesu obsłuży w najbliższym roku cyfrowa platforma uruchomiona przez TAURON. Nowoczesna technologia ułatwi klientom biznesowym nie tylko zakup energii elektrycznej indeksowanej cenami giełdowymi, ale i obsługę kontraktów na zakup energii ze źródeł odnawialnych oraz innych produktów dla biznesu.

– Systematycznie rozwijamy cyfrowe kanały obsługi firm i instytucji, stawiając na wielokanałowość obsługi klientów biznesowych i ich automatyzację. Rosnąca świadomość klientów wpływa na wzrost wymagań w zakresie oferowanych produktów oraz szybkości i jakości obsługi, dlatego wdrażamy nowoczesne rozwiązania, takie jak nowa Platforma Obsługi Produktów TAURONA – wyjaśnia Paweł Szczeszek, Prezes Grupy TAURON. – Szacujemy, że tylko w najbliższym roku obsłuży ona około 5 000 gigawatogodzin energii elektrycznej dla naszych klientów biznesowych – dodaje prezes TAURONA.

W początkowej fazie Platforma Obsługi Produktów TAURONA przeznaczona jest do obsługi produktów giełdowych, takich jak Giełdowa Wycena Energii, Giełdowa Wycena Gazu i Giełdowa Wycena Praw Majątkowych.

Nowoczesna platforma umożliwia między innymi składanie zgłoszeń zakupu przez klientów biznesowych w różnych trybach udostępnianych przez TAURON. Usprawni również pozyskiwanie informacji o statusie zakontraktowania oraz ułatwi komunikację i dostęp klientów do aktualnie obowiązujących dokumentów.

– Nowa platforma obsługowa to zaawansowany system informatyczny przygotowany z myślą o klientach biznesowych. W łatwy i intuicyjny sposób umożliwia on samodzielną obsługę produktów, w których cena jest wyliczana na podstawie notowań giełdowych. Dzięki temu narzędziu, każdy z klientów może łatwo składać zgłoszenia zakupu energii elektrycznej, paliwa gazowego lub praw majątkowych 24 godz. na dobę przez 7 dni w tygodniu – podkreśla Tomasz Lender, Wiceprezes Zarządu TAURON Sprzedaż.

Możliwe oszczędności dla firm

Przy pomocy Platformy Obsługi Produktów TAURONA przedsiębiorcy, korzystający z produktów giełdowych mogą w szybki sposób decydować o momencie zakupu energii elektrycznej śledząc jej bieżącą, rynkową wartość. Dzięki temu w przypadku spadku cen w notowaniach na rynku hurtowym, firma może zakupić prąd w niższych cenach.

Ten rodzaj kontraktacji energii elektrycznej jest szczególnie atrakcyjny dla firm, które chcą decydować o chwili zakupu energii elektrycznej czy gazu i mieć przy tym pełną kontrolę nad ich kosztem, aby móc go precyzyjnie planować i uwzględnić w przyszłym budżecie.

W kolejnych miesiącach Platforma Obsługi Produktów TAURONA umożliwi także obsługę produktów z linii ekologicznej, takich jak EKO Premium, który gwarantuje pozyskanie przez klienta energii w 100 procentach wyprodukowanej w odnawialnych źródłach energii, czyli w elektrowniach wodnych, farmach wiatrowych lub instalacjach fotowoltaicznych.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 16 lis 2023 w następujących kategoriach: News, Odbiorcy - Rynek Energii i Gazu. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Partner działu

Reklama

Newsletter

Zapisując się do Newslettera otrzymasz bezpłatny dostęp do każdego wydania dwumiesięcznika „Nowa Energia”.

Warto zobaczyć