CSR w Energetyce

Oddaj krew by pomóc. Na Wawelu rusza Tydzień Patriotyczny

Ponad 200 litrów krwi dla potrzebujących chcą zebrać organizatorzy jesiennej akcji krwiodawstwa na Wzgórzu Wawelskim. Mobilny punkt zbiórki krwi, obywatelska przestrzeń edukacyjna, gra terenowa z Jagiellonami i publikacja o Kościuszce to najważniejsze wydarzenia tegorocznej edycji Tygodnia Patriotycznego. Wydarzenie, które potrwa od 9 do 19 listopada, organizowane jest w ramach wspólnej inicjatywy Zamku Królewskiego na Wawelu i TAURONA.

– Obchody Święta Niepodległości na Zamku Królewskim na Wawelu to nie tylko wyjątkowa okazja do wspólnego poznawania historii Polski, ale również możliwość włączenia się w niesienie pomocy najbardziej potrzebującym poprzez oddanie krwi. Tylko podczas ubiegłorocznej edycji tego wydarzenia zebrano ponad 230 litrów krwi. Liczymy, że w tym roku wydarzenie będzie cieszyło jeszcze większa popularnością – mówi Paweł Szczeszek, Prezes Grupy TAURON.

Już w czwartek 9 listopada na Wzgórzu Wawelskim stanie mobilny punkt poboru krwi, w którym będzie można oddać krew dla potrzebujących. Wszyscy chętni będą mogli oddać krew w specjalnym autobusie, a dla wszystkich krwiodawców uczestniczących w Tygodniu Patriotycznym TAURON przygotował upominki.

Punkt krwiodawstwa na Wawelu będzie czynny godziny od 9:00 do 15:00. Przez cały dzień odwiedzających Wzgórze Wawelskie zapraszamy do specjalnej strefy TAURONA. Krew będzie można oddać również w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa przy ul. Rzeźniczej 11 w Krakowie.

Tydzień pełen atrakcji

W ramach Tygodnia Patriotycznego TAURON z Zamkiem Królewskim przygotował szereg wydarzeń kulturalnych. Głównymi hasłami tegorocznego wydarzenia będą wspólnota, przyszłość, zabytki, a także indywidualna odpo­wiedzialność za kształtowanie obrazu otaczającego nas świata.

Na Wzgórzu Wawelskim dostępna dla wszystkich będzie specjalna strefa obywatelska, czyli nowoczesna przestrzeń do współczesnej refleksji na temat patriotyzmu.

Ponadto zamkowe ekspozycje będzie można również przemierzyć trasą specjalnej gry terenowej pt. Co nam zostało po ostatnich Jagiellonach?

Listopadowe świętowanie niepodległości na Zamku Królewskim na Wawelu zwieńczy wydanie ilustrowanej publikacji poświęconej Tadeuszowi Kościuszce.

Więcej informacji na temat wydarzeń oraz oddawania krwi w ramach „Tygodnia Patriotycznego” na stronie www.wawel.krakow.pl.

Finał TAURON Junior CUP

W najbliższy piątek w krakowskiej TAURON Arenie odbędzie się finał turnieju TAURON Junior Cup. Finaliści zostali wyłonieni z grona stu drużyn. Po 30 zespołów wystąpiło w eliminacjach dla województw dolnośląskiego i opolskiego oraz województwa śląskiego, a 40 ekip rywalizowało w Krakowie. Łącznie na boiskach we Wrocławiu, Krakowie i Siemianowicach Śląskich pojawiło się więc kilkuset młodych piłkarzy i piłkarek.

– Cieszymy się, że setki dzieci z dużych aglomeracji i mniejszych miejscowości, wspierane przez trenerów i rodziców uczestniczą w naszym turnieju. Już teraz zapraszam na wielki finał, który pozwoli przeżyć Święto Niepodległości na sportowo – mówi Paweł Szczeszek, Prezes Grupy TAURON.

Drużyny, które wystąpią w wielkim finale powalczą o atrakcyjne nagrody. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł, drużyny z miejsca drugiego otrzymają po 10 tys. zł, zaś z trzeciego – 5 tys. zł. Podobnie jak w ub. r., zwycięska drużyna z najstarszego rocznika pojedzie na obóz szkoleniowy na Maltę. Każdy z uczestników otrzyma także pamiątkowy medal i zestawy upominkowe.

Podobnie jak w latach ubiegłych zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w ramach rozgrywek wojewódzkich we wspomnianych regionach. Tradycyjnie zawody zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe – rocznik 2014, 2015 oraz rocznik 2016 i młodsi.

Źródło: TAURON Polska Energia SA 

Działy

Reklama