Sport w energetyce » Z przyjemnością poświęcam swój czas na sport

Z przyjemnością poświęcam swój czas na sport

23 paź 2023 Możliwość komentowania Z przyjemnością poświęcam swój czas na sport została wyłączona

Magdalena Woyciechowska dołączyła do sportowego grona ambasadorów Energi z Grupy ORLEN. 19- latka, reprezentująca Sopocki Klub Żeglarski, jest wicemistrzynią świata juniorek w olimpijskiej klasie Formula Kite, która jest klasą kitesurfingu wybraną przez World Sailing na Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2024 r. Jej największym marzeniem jest zdobycie kwalifikacji na tę olimpiadę. 

Najpierw był basen, na który zabierała ją mama. Miała wtedy zaledwie trzy miesiące. Kiedy skończyła trzy lata zaczęła jeździć na nartach, a dwa lata później poszła na pierwszy regularny trening. Narciarstwo uwielbia do dzisiaj, jednak ciągłe dojazdy na zawody, treningi i zgrupowania w góry po pewnym czasie zaczęły ją męczyć.

– Mieszkałam nad morzem i co tydzień musiałam jeździć na południe Polski. Zabierało mi to mnóstwo czasu i na nic innego już go nie starczało – wspomina Magda Woyciechowska. – Rodzina sugerowała, żebym zmieniła dyscyplinę sportu. Kitesurfing pokazał mi kuzyn. Od razu wiedziałam, że to będzie strzał w dziesiątkę. Obserwowałam czasami na plaży młodych ludzi, którzy zmagali się z żywiołem na wodzie i bardzo mi się to podobało.

Do Sopockiego Klubu Żeglarskiego trafiła w 2016 r. Miała wtedy zaledwie 12 lat. Po niecałym roku wystartowała już w mistrzostwach Polski. Poszło jej całkiem nieźle. Potem były pamiętne regaty w Warnemunde w Niemczech.

– Niesamowicie wiało. Zajęłam 3 miejsce w kategorii młodzieżowej. To był prawdziwy sukces! A potem już zaczęło się na poważnie – wspomina Magda.

I to z bardzo dobrym skutkiem. W tej chwili Magda ma na swoim koncie mnóstwo osiągnięć, kilkakrotne Mistrzostwo Polski, brązowy medal na mistrzostwach Europy seniorów, parę srebrnych medali na młodzieżowych mistrzostwach świata oraz brąz na młodzieżowych mistrzostwach Europy.

Młoda zawodniczka trenuje 3 razy w tygodniu w dwugodzinnym wymiarze czasu. Jej największym marzeniem jest zdobycie kwalifikacji na olimpiadę w Paryżu w 2024 roku. Cieszy się z podpisania umowy ambasadorskiej z Energą, bo jak mówi, zapewni jej to prawdziwy spokój.

– Kitesurfing wymaga ogromnego poświęcenia, ale robię to z przyjemnością – tłumaczy nowa ambasadorka Energi. – Teraz mogę się koncentrować na sporcie i na wynikach, a to dla mnie najważniejsze.

Źródło: ENERGA SA

Wpis został opublikowany 23 paź 2023 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.