Sport w energetyce

Wielkie święto małych piłkarzy. Dla najlepszych czekają nagrody

Sto drużyn z południa Polski rozpoczyna walkę o tytuł najlepszej drużyny w ramach TAURON Junior Cup. W sobotę we wrocławskiej Hali Orbita rozpoczną się eliminacje dla województw dolnośląskiego i opolskiego. TAURON Junior Cup to największy turniej halowej piłki nożnej na południu Polski. Finał wydarzenia tradycyjnie zbiega się z listopadowym Świętem Niepodległości.

Podobnie jak w latach ubiegłych rywalizować będą zawodnicy i zawodniczki z czterech województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego i śląskiego. Spośród stu drużyn wyłonionych zostanie trzech zwycięzców reprezentujących roczniki 2014, 2015 i 2016. Wydarzenie organizowane jest po raz szósty.

– Dziecięcy zapał, entuzjazm i chęć rywalizacji są paliwem boiskowej rywalizacji. Piłka nożna uczy regularności, pracy zespołowej i szacunku do przeciwnika. W mojej ocenie to również ważna lekcja patriotyzmu, w trakcie której uczymy najmłodszych, że miłość do Polski wyraża się również przez zdrowy i aktywny tryb życia – mówi Paweł Szczeszek, Prezes Grupy TAURON. – Cieszymy się, że setki dzieci z dużych aglomeracji i mniejszych miejscowości, wspierane przez trenerów i rodziców uczestniczą w naszym turnieju. Już teraz zapraszam na wielki finał, który pozwoli przeżyć Święto Odzyskania Niepodległości na sportowo – podkreśla Paweł Szczeszek.

We Wrocławiu odbędą się pierwsze tegoroczne eliminacje. Kolejne wojewódzkie turnieje zaplanowane są na 21 października w krakowskiej Com-Com Zone Nowa Huta oraz 28 października w Kompleksie Sportowym Michał w Siemianowicach Śląskich. Na boiskach we Wrocławiu, Siemianowicach Śląskich i Krakowie ponownie pojawi się więc kilkuset młodych piłkarzy i piłkarek. Tradycyjnie zawody zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe – rocznik 2014, 2015 oraz rocznik 2016 i młodsi. W eliminacjach dla województw dolnośląskiego i opolskiego oraz śląskiego, wystąpi po 30 drużyn, 40 ekip rywalizować będzie w Krakowie. Do wielkiego finału awansuje po 8 zespołów z każdego rocznika.

– Zwycięskie drużyny otrzymają nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł, drużyny z miejsca drugiego otrzymają 10 tys. zł, zaś z trzeciego –  5 tys. zł. Podobnie jak w roku ubiegłym, zwycięska drużyna z najstarszego rocznika pojedzie na obóz szkoleniowy na Maltę. Każdy z uczestników otrzyma także pamiątkowy medal i zestawy upominkowe – mówi Daniel Gryt, Dyrektor Komunikacji i Marketingu w Grupie TAURON.

Patronami honorowym turnieju są: premier RP Mateusz Morawiecki, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami TAURON Junior Cup są Fundacja TAURON oraz Stowarzyszenie Siemacha.

We wrocławskich eliminacjach  TAURON Junior Cup zagrają:

Rocznik 2014:
1. Pogoń Oleśnica
2. Nysa Kłaczyna
3. Stowarzyszenie Akademia Piłkarska AP Namysłów
4. Akademia Futbolu Orliki Tyniec Mały
5. Orzeł Pawłowice Wrocław
6. UKS Football Academy Bolesławiec
7. Hattrick Głuchołazy
8. Hattrick Głuchołazy II
9. Unia Wrocław
10. Silesia Żarów

Rocznik 2015:
1. Nysa Kłaczyna
2. Hattrick Głuchołazy
3. Akademia Futbolu Orliki Tyniec Mały
4. Orzeł Pawłowice Wrocław
5. UKS Football Academy Bolesławiec
6. Lwy Kłodzkie
7. UKS Lechia Dzierżoniów
8. UKS Lechia Dzierżoniów II
9. MKS Parasol Wrocław I
10. MKS Parasol Wrocław II

Rocznik 2016 i młodsi:
1. Nysa Kłaczyna
2. Hattrick Głuchołazy
3. Akademia Futbolu Orliki Tyniec
4. UKS Football Academy Bolesławiec
5. Football Academy Głogów
6. MKS Parasol Wrocław
7. Akademia Piłkarska Bumerang Wrocław
8. Orzeł Pawłowice Wrocław
9. Nysa Kłaczyna II
10. Akademia Piłkarska Bumerang Wrocław II.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Działy

Reklama