Edukacja » Nowoczesna klasopracownia od TAURONA w Mysłowicach

Nowoczesna klasopracownia od TAURONA w Mysłowicach

13 wrz 2023 Możliwość komentowania Nowoczesna klasopracownia od TAURONA w Mysłowicach została wyłączona

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Gustawa Morcinka w Mysłowicach rozpoczęli naukę w nowej, multimedialnej klasopracowni stworzonej dzięki wsparciu TAURONA. Sala edukacyjna do nauki przedmiotów ścisłych powstała w ramach projektu „Zielone Laboratoria TAURONA”.

– „Zielone Laboratoria TAURONA” to program, którego celem jest zapewnienie uczniom i nauczycielom lepszego dostępu do nowoczesnych materiałów i pomocy dydaktycznych. Dzięki projektowi, TAURON wprowadza nowe technologie i wdraża praktyczną naukę do szkół oraz daje uczniom przestrzeń do eksperymentowania, testowania, a nawet popełniania błędów, dzięki czemu z większą ciekawością odkrywają świat i zdobywają wiedzę – wyjaśnia Artur Warzocha, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia

Szkoła w Mysłowicach to kolejna placówka edukacyjna, która otrzymała 100 tysięcy złotych na kompleksowe odnowienie klasopracowni do nauki przedmiotów ścisłych oraz zakup pomocy dydaktycznych. Dzięki wsparciu TAURONA do pracowni zostały zakupione m. in.: laptopy, monitor interaktywny, drukarka, dzwony planetarne, teleskopy, najnowszej generacji mikroskopy, modele organów ludzkich oraz innych organizmów czy odczynniki chemiczne.

– Udział i działania w ramach projektu „Zielone Laboratoria TAURONA” pozwoliły spełnić nasze marzenie o posiadaniu nowoczesnej, dobrze wyposażonej klasopracowni i wyjść ponad wymiar zwykłej edukacji. Zakupiliśmy nowoczesne pomoce dydaktyczne nie tylko do biologii, chemii czy fizyki ale też do matematyki, informatyki oraz muzyki. Dbając o założenia edukacji włączającej i zdrowie uczniów doposażyliśmy szkołę w dzwony rurowe oraz poduszki rehabilitacyjne zapewniające komfort dla kręgosłupa podczas siedzenia w czasie zajęć – wyjaśnia Anna Wurzel-Gąsior, Dyrektor SP nr 5 w Mysłowicach.

„Zielone Laboratoria TAURONA” to autorski projekt koncernu energetycznego. Celem programu jest zachęcanie do nauki i rozwoju oraz danie szansy uczniom na stworzenie swojej wymarzonej sali lekcyjnej.

TAURON wspomaga dzieci i młodzież w zakresie dostępu do nauki, wiedzy i nowoczesnych technologii. Dzięki posiadaniu nowych, innowacyjnych i przyjaznych do nauki przestrzeni uczniowie są bardziej zmotywowani do pogłębiania wiedzy. W tegorocznej, drugiej edycji projektu wzięło udział 238 szkół – 193 szkoły podstawowe i 45 szkół średnich w tym: 100 z woj. śląskiego, 69 z woj. małopolskiego, 40 z woj. dolnośląskiego i 29 z woj. opolskiego. Oprócz szkoły w Mysłowicach, wyróżnione zostały także:

  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. T. Kościuszki w Czerwionce-Leszczynie,
  • Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Chojniku,
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 13 wrz 2023 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Zapisując się do Newslettera otrzymasz bezpłatny dostęp do każdego wydania dwumiesięcznika „Nowa Energia”.

Warto zobaczyć