Elektroenergetyka

PGE z nagrodą za największą wartość kolejnej emisji akcji w ramach Podsumowania Roku Giełdowego 2022

PGE Polska Grupa Energetyczna znalazła się w gronie najaktywniejszych uczestników rynku kapitałowego, charakteryzujących się szczególnymi osiągnięciami. W ramach Podsumowania Roku Giełdowego 2022, PGE została wyróżniona przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie nagrodą za największą wartość kolejnej emisji akcji spółki notowanej na Głównym Rynku w 2022 r. 

Przeprowadzona w kwietniu 2022 r. oferta akcji, mimo trudnej sytuacji na rynkach finansowych, cieszyła się dużym zainteresowaniem inwestorów, w tym funduszy emerytalnych i inwestorów zagranicznych. Pozyskane w wyniku emisji środki w  wysokości ok. 3,2 mld zł przeznaczone zostały na inwestycje transformujące polską energetykę w trzech obszarach: rozwoju dystrybucji energii elektrycznej, odnawialnych źródeł energii oraz dekarbonizacji wytwarzania energii i ciepła poprzez rozwój źródeł niskoemisyjnych.

– Dziękujemy za docenienie naszej roli na polskim rynku kapitałowym. W 2022 r. byliśmy aktywnym jego uczestnikiem poprzez naszą emisję 3,2 mld zł, która zakończyła się pełnym sukcesem. Pozyskaliśmy środki niezbędne dla realizacji transformacji energetycznej. Od połowy ubiegłego roku efektywnie je inwestujemy, dbając tym samym o wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski. Przy tej okazji dziękujemy również inwestorom, którzy nam zaufali – powiedział Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Podsumowanie Roku Giełdowego 2022, jest corocznym, uroczystym spotkaniem środowiska rynku kapitałowego organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Podczas wydarzenia wręczane są nagrody dla wyróżniających się uczestników rynku kapitałowego. Są one przyznawane przez Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, BondSpot oraz GPW Benchmark.

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna SA

Działy

Reklama