Elektroenergetyka » Spotkanie Wiceministra Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego z przedstawicielami DENA

Spotkanie Wiceministra Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego z przedstawicielami DENA

21 lis 2022 Możliwość komentowania Spotkanie Wiceministra Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego z przedstawicielami DENA została wyłączona

Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński przyjął przedstawicieli niemieckiej agencji energetycznej DENA. Spotkanie odbyło się 17 listopada 2022 r. w Warszawie.

W ramach spotkania wiceminister i przedstawiciele DENA wymienili się informacjami na temat bieżących wydarzeń w polityce energetycznej Polski i Niemiec. Kolejnym tematem była działalność Polsko-Niemieckiej Platformy Energetycznej i związanej z nią transgranicznej współpracy w dziedzinie energii. Dodatkowo rozmowa dotyczyła Polsko-Niemieckiego Forum Transformacji Energetycznej, którego organizacja planowana jest na początek 2023 r.

– Sytuacja w Ukrainie wymusiła w wielu europejskich krajach zmiany w systemie zaopatrywania sektora energetycznego w surowce, które dotychczas pochodziły głównie z Rosji. Ta konieczność jeszcze bardziej przyspieszyła od dawna planowane uniezależnienie się Polski od dostaw zza wschodniej granicy. Sprawia również, że inwestowanie w niskoemisyjne źródła energii tym bardziej nabiera znaczenia – powiedział Adam Guibourgé-Czetwertyński.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

 

Wpis został opublikowany 21 lis 2022 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.