Technologie

PGE rozpoczęła współpracę z Multidyscyplinarnym Centrum Badawczym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

PGE Polska Grupa Energetyczna rozpoczyna aktywną współpracę z Multidyscyplinarnym Centrum Badawczym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Uroczyste otwarcie Centrum miało miejsce w środę, 26 października. PGE jest członkiem konsorcjum naukowego realizującego projekt MCB UKSW od 2019 r.

Głównym celem nawiązanej współpracy jest realizacja działań w zakresie analiz zasobów danych operacyjnych dla potrzeb prognostycznych, diagnostycznych i decyzyjnych, dotyczących stabilizacji sieci, z wykorzystaniem zaawansowanych metod inteligentnej algorytmiki i technik wizualizacji komputerowej.

– Nasza współpraca z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie obejmie m.in. testowanie kluczowych systemów korporacyjnych używanych w Grupie PGE, w tym systemu zakupowego, prowadzenie warsztatów i ćwiczeń  z  zakresu cyberbezpieczeństwa, w szczególności rozwijanie kompetencji dotyczących ochrony przed zagrożeniami, wykrywania i reagowania na incydenty oraz zarządzania cyberbezpieczeństwem, jak również wynajem specjalistycznej infrastruktury pod testy wydajnościowe systemów branżowych na potrzeby segmentu dystrybucji. Poza obszarem IT, będziemy także realizować przedsięwzięcia z zakresu energetyki odnawialnej i gospodarki obiegu zamkniętego, obejmujące m.in. recykling łopat turbin wiatrowych. Działania te wpisują się w założenia naszej strategii biznesowej i są jednym z przykładów innowacyjnych przedsięwzięć realizowanych przez Grupę PGE – mówi Paweł Śliwa, Wiceprezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej ds. Innowacji.

Multidyscyplinarne Centrum Badawcze Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie to ośrodek badawczy w dziedzinie nauk cyfrowych, którego zadaniem jest tworzenie i wprowadzenie nowatorskich rozwiązań technologii cyfrowych w gospodarce i realizacji zadań związanych z transformacją cyfrową. W ramach swojej działalności Centrum skupia także zespoły rozwojowe stowarzyszonych innowacyjnych firm, takich jak PGE Polska Grupa Energetyczna.

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna SA

Działy

Reklama