Paliwa dla energetyki

Minister Anna Moskwa na uroczystości 40-lecia Polskiej Agencji Atomistyki (PAA)

– Wielu odpowiedzi, na zadawane pytania o bezpieczeństwo jądrowe, dostarcza nam kadra profesjonalistów z PAA, która od czterech dekad dba o bezpieczeństwo jądrowe i ochronę radiologiczną mieszkańców Polski – mówiła Minister Klimatu Anna Moskwa podczas uroczystości z okazji 40-lecia Polskiej Agencji Atomistyki które odbyło się 17 października 2022 r. w Warszawie.

– Dzisiaj bezpieczeństwo jądrowe wysuwa się na pierwszy plan. Kiedy codziennie napływają do nas informacje z frontu wojny w Ukrainie, którą Rosja zaatakowała 24 lutego 2022 r. Jak wiemy, wojska agresora okupują Zaporoską Elektrownię Jądrową, co jest wydarzeniem bez precedensu – mówiła Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa.

– Eksperci PAA kontrolują także sytuację radiacyjną w kraju – nieustannie sprawdzają czy istnieje ryzyko wystąpienia zagrożenia w naszym kraju – dodała.

– Mówiąc o bezpieczeństwie jądrowym, nie sposób nie wspomnieć o Programie Polskiej Energetyki Jądrowej. Będzie miał on korzystny wpływ na gospodarkę, nowe miejsca pracy, a także będzie jednym z czynników, prowadzących do niezależności energetycznej Polski – wspomniała Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa podczas spotkania.

Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia państwowe:

– Medale za Długoletnią Służbę,

– Odznaki Honorowe za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Klimatu

– Odznaki Honorowe za Zasługi dla Energetyki.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

 

Działy

Reklama