Ochrona środowiska

“Prawo i Klimat” – zainaugurowano działalność kwartalnika Ministerstwa Klimatu i Środowiska

W Ministerstwie Klimatu i Środowiska 4 października 2022 r. odbyła się konferencja inaugurująca działalność czasopisma naukowego “Prawo i Klimat”. W wydarzeniu wziął udział Wiceminister Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba.

Konferencji towarzyszyły panele dyskusyjne nt. polityki klimatycznej Unii Europejskiej i zwalczania przestępczości środowiskowej w Polsce.

W trakcie drugiej z debat, wiceminister Jacek Ozdoba podkreślił, że nowelizacja przepisów w zakresie przestępczości środowiskowej przełożyła się na wzrost skuteczności Inspekcji Ochrony Środowiska.

– Dziś nie ma przyzwolenia dla przestępstw środowiskowych. Nastąpiła zmiana nastawienia w tym zakresie. Wzorujemy się na przykładzie ścigania przestępstw VAT-owskich. Dzięki temu “szara strefa” zmniejsza się – zaznaczył Wiceminister Ozdoba.

Jak dodał Wiceminister Klimatu i Środowiska, nie są wykluczone kolejne zmiany w przepisach, aby jeszcze skuteczniej móc ścigać sprawców przestępstw środowiskowych.

– Nowelizacja poprawiająca efektywność Inspekcji Ochrony Środowiska była przyjęta ponad podziałami politycznymi. Spodziewam się, że zmiany usprawniające skuteczne przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej będą nadal łączyć – zaapelował.

O kwartalniku „Prawo i Klimat”

Czasopismo “Prawo i Klimat” jest zbiorem poglądów naukowych, analiz oraz miejscem wymiany doświadczeń praktyków w zakresie zagadnień społecznych i prawnych związanych z szeroko pojętymi klimatem i ochroną środowiska. Podejmowane w kwartalniku tematy pozwolą przybliżyć poruszaną problematykę oraz przyczynią się do właściwej praktyki stosowania prawa.

Wydawcą czasopisma jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Kliknij, aby pobrać pierwsze dwa numery kwartalnika „Prawo i Klimat”

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

 

Działy

Reklama