Elektroenergetyka

Wiceminister Ireneusz Zyska na konferencji „Energy Industry Mixer”

Rozwój nowoczesnych technologii oraz bezpieczeństwo energetyczne Polski to główne tematy konferencji „Energy Industry Mixer”. W wydarzeniu, które odbyło się 21 września 2022 r. w Legnicy, udział wziął Wiceminister Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska.

Wiceminister Zyska podkreślił, że Polska prowadzi politykę opartą na bezpieczeństwie energetycznym kraju i zwiększeniu poziomu suwerenności energetycznej.

– Żyjemy w trudnych czasach. Agresja Rosji na Ukrainę i szantaż energetyczny sprawia, że musimy w krótkiej perspektywie zagwarantować dostawy energii – powiedział.

W trakcie konferencji wiceminister zaznaczył też, że Dolny Śląsk od dekad był jednym z najważniejszych regionów dla polskiej gospodarki i znajduje się dzisiaj w centrum rozwoju nowoczesnych technologii.

– Musimy rozwijać przemysł w oparciu o najnowsze technologie. Tylko dzięki temu mamy szansę na zbudowanie konkurencyjnej pozycji wobec innych państw europejskich. Musimy pamiętać, że trwa wyścig gospodarczy w Europie i na świecie – mówił.

Wiceminister klimatu i środowiska podsumował także, że budowanie bezpieczeństwa ekonomicznego oraz energetycznego na poziomie lokalnym przyczynia się do wzmocnienia gospodarki całego kraju.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Działy

Reklama