Sport w energetyce

TAURON Giganci Siatkówki w Miliczu i Twardogórze

Już dziś startuje XIII Charytatywny Turniej TAURON Giganci Siatkówki. W tegorocznych rozgrywkach udział wezmą: Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel oraz belgijskie ekipy VC Maaseik i Volleyteam Roselare. Zawody w tym roku zagoszczą w Miliczu i Twardogórze. Wszystkie mecze relacjonować będzie TVP Sport. Dochód ze sprzedaży wejściówek zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z Ukrainy.

– Giganci siatkówki, wielcy mistrzowie zagrają na naszym turnieju. Dobrze się dzieje, że wielka siatkówka, wielcy zawodnicy z topowych zespołów grają w mniejszych miejscowościach. Wydarzenia w Miliczu i Twardogórze pokazują, że siatkówka jest sportem familijnym, a grać w nią można wszędzie – wyjaśnia Paweł Szczeszek, Prezes Zarządu TAURON Polska Energia.

Fundamentalnym założeniem Charytatywnego Turnieju TAURON Giganci Siatkówki są rozgrywki polskich drużyn z zagranicznymi. Tym razem będzie to starcie polsko-belgijskie. Nasz kraj reprezentować będą PGE Skra Bełchatów, jeden z naszych najbardziej utytułowanych klubów ostatnich lat, a także aktualny wicemistrz Polski Jastrzębski Węgiel. Z Belgii przyjadą obecny mistrz tego kraju Volleyteam Roselare oraz VC Maaseik (jeszcze nie tak dawno znany jako Noliko Maaseik), który ma w swoim dorobku finały europejskich pucharów i 16 krajowych mistrzostw.

Dla biorących w zawodach udział drużyn będzie to jeden z najważniejszych sprawdzianów przed startem rozgrywek (I kolejkę PlusLigi zaplanowano na 1.10). Turniej będzie dla kibiców okazją, aby na żywo oglądać świeżo upieczonych wicemistrzów świata. W Bełchatowie grają: Karol Kłos, Grzegorz Łomacz i Mateusz Bieniek. W Jastrzębiu – Jakub Popiwczak i Tomasz Fornal. Cała piątka była w kadrze naszej reprezentacji, która dotarła do finału zakończonych właśnie mistrzostw świata.

TAURON Giganci Siatkówki to także szereg wydarzeń towarzyszących. Impreza zacznie się w piątek (23.09) w Miliczu. Najpierw dojdzie tam do reaktywacji Alei Gwiazd i Przyjaciół Siatkówki. Swój ślad zostawią m.in. Ireneusz Mazur i Ireneusz Kłos. Następnie kibice emocjonować się będą finałem TAURON Młodych Gigantów Siatkówki, w którym zagrają młodziczki MKS-u MOS-u Wrocław i Juvenii Rawy Mazowieckiej. To drużyny, które przebrnęły przez turnieje kwalifikacyjne w Sycowie i w Wieluniu. Ostatnim wydarzeniem tego dnia będzie tradycyjny już mecz Gwiazd Siatkówki z Reprezentacją TAURONA.

Od tego roku partnerem medialnym TAURON Gigantów Siatkówki został TVP Sport, który na żywo pokaże wszystkie spotkania turnieju. Umowę podpisano na cztery lata.

Wciąż można kupować bilety – dostępne są na stronie internetowej giganci.sportigio.com/tickets. Każdy bilet obowiązuje na dwa mecze danego dnia. Wstęp w piątek do hali w Miliczu nie jest biletowany.

W tym roku po raz pierwszy rozegrany zostanie także żeński turniej TAURON Gigantów Siatkówki. W październiku (22-23.10) do Twardogóry przyjadą m. in. mistrz i wicemistrz Polski, czyli Grupa Azoty Chemik Police i Developres Rzeszów.

TAURON GIGANCI SIATKÓWKI 2022 – terminarz

Piątek, 23.09, Milicz

  • godz. 15:30 – Milicka Aleja Gwiazd i Przyjaciół Siatkówki (Rynek)
  • godz. 17 – finał rozgrywek TAURON Młodzi Giganci Siatkówki (Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Kopernika 18),
  • godz. 19 – mecz Gwiazdy Siatkówki – Reprezentacja TAURON

Sobota, 24.09, Twardogóra (hala GOSiR, ul. Wrocławska 39)

  • godz. 16 PGE Skra Bełchatów – Greenyard VC Maaseik
  • godz. 18 Jastrzębski Węgiel – Knack Volley Roselare

Niedziela, 25.09, Twardogóra

  • godz. 15 PGE Skra – Knack Volley Roselare
  • godz. 17 Jastrzębski Węgiel – VC Maaseik

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Działy

Reklama