EkoMobility

Wiceminister Ireneusz Zyska na otwarciu 3. Kongresu Nowej Mobilności

– Mamy czasy rewolucji, zarówno na rynku transportowym oraz na rynku energii. Wszystko to co do tej pory uważaliśmy za pewnik się zmienia i to w bardzo szybkim tempie – powiedział Wiceminister Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska podczas otwarcia Kongresu Nowej Mobilności, które miało miejsce 12 września 2022 r.

Pełnomocnik Rządu ds. OZE Ireneusz Zyska zabrał głos podczas uroczystości otwarcia Kongresu Nowej Mobilności, który będzie trwał do najbliższej środy, 15 września. To już trzecia edycja wydarzenia, podczas którego spotykają się producenci, operatorzy transportowi, firmy technologiczne, infrastrukturalne i energetyczne, rozwijające się startupy oraz decydenci.

– Stoimy w obliczu rewolucji, która zmieni nasze myślenie o środkach transportu i paliwach wykorzystywanych w tym sektorze. Ważne aby rewolucja ta była sprawiedliwa i nikt nie został z niej wykluczony – powiedział Wiceminister Ireneusz Zyska

– Działania Ministerstwa Klimatu i Środowiska zmierzają do stworzenia jak najlepszych warunków do rozwoju transportu zeroemisyjnego, pojazdów bateryjnych oraz wykorzystujących wodór, jednak nie zapominamy też o biopaliwach i paliwach syntetycznych. Opracowaliśmy odpowiednią legislację oraz system zachęt zarówno finansowych, jak i pozafinansowych – dodał.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Działy

Reklama