EkoMobility

UDT i PZPM przygotowały instrukcję ładowania samochodów elektrycznych

Urząd Dozoru Technicznego (UDT) oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) wspierają rozwój infrastruktury elektromobilnej.
Jednym z efektów tych działań jest instrukcja, jak w prosty i bezpieczny sposób naładować samochód elektryczny.

– Celem inicjatywy UDT i PZPM jest zapewnienie odpowiedniej informacji dla osób ładujących samochody elektryczne. Wspieramy rozwój elektromobilności i dbamy jednocześnie o odpowiednie standardy bezpieczeństwa w tym obszarze – powiedział Andrzej Ziółkowski, Prezes UDT.

– Wybudowanie infrastruktury ładowania i tankowania będzie kluczem do sukcesu i dalszego rozwoju zeroemisyjnej mobilności w Polsce. Współpraca z UDT pokazuje, że dzięki porozumieniu biznesu z administracją mogą rozwijać się inicjatywy, ułatwiające i przyspieszające budowanie infrastruktury paliw alternatywnych oraz odpowiadające realnym potrzebom użytkowników tych pojazdów – powiedział Jakub Faryś, Prezes PZPM.

W lipcu 2021 r. Komisja Europejska w ramach pakietu Fit for 55 zaproponowała zmiany mające doprowadzić Unię Europejską do neutralności klimatycznej w 2050 r. W ramach tego pakietu znalazły się propozycje zmian przepisów dotyczących emisji CO2 od samochodów oraz infrastruktury paliw alternatywnych. W czerwcu 2022 r. propozycje zmiany limitów emisji CO2 były głosowane w Parlamencie Europejskim. Wszystkie te działania wskazują, że w najbliższym czasie czeka nas rewolucja w obszarze transportu wymagająca istotnego zaangażowania w zakresie odpowiedniej infrastruktury ładowania i tankowania dla nowych rodzajów napędów. UDT oraz PZPM podejmują wspólne działania mające uczynić budowę i używanie tej infrastruktury nie tylko prostszą, ale przede wszystkim bezpieczniejszą dla potencjalnych użytkowników.

Instrukcja, którą można bezpłatnie zamieścić na stacjach i w punktach ładowania jest do pobrania  na stronach internetowych UDT https://www.udt.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&layout=edit&id=2110

i PZPM https://www.pzpm.org.pl/pl/Dzialalnosc/Elektromobilnosc/Instrukcja-ladowania-do-umieszczenia-na-stacji-ladowania-pojazdow-elektrycznych

Źródło: Urząd Dozoru Technicznego

Działy

Reklama