CSR w energetyce » PSE branżowym liderem Odpowiedzialnego Biznesu 2022

PSE branżowym liderem Odpowiedzialnego Biznesu 2022

6 lip 2022 Możliwość komentowania PSE branżowym liderem Odpowiedzialnego Biznesu 2022 została wyłączona Share 'PSE branżowym liderem Odpowiedzialnego Biznesu 2022' on Facebook Share 'PSE branżowym liderem Odpowiedzialnego Biznesu 2022' on Email Share 'PSE branżowym liderem Odpowiedzialnego Biznesu 2022' on Print Friendly

Polskie Sieci Elektroenergetyczne zajęły pierwsze miejsce w kategorii „energetyka, paliwa, wydobycie” w XVI Rankingu Odpowiedzialnych Firm. W klasyfikacji generalnej operator systemu przesyłowego zajął piąte miejsce na ponad 70 firm, uzyskując 90 punktów na 100 możliwych. 

Ranking Odpowiedzialnych Firm to prestiżowe zestawienie, które powstaje w oparciu o ocenę jakości systemu zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu. Jego organizatorami są Koźmiński Business Hub we współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Deloitte.
Z kolei autorami zestawienia są prof. Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego oraz analityk Jarosław Horodecki.

PSE zostały docenione za strategiczne podejście do społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. Spółka wdraża ambitną strategię biznesową odpowiadającą na wyzwania zmieniającego się otoczenia i globalne cele zrównoważonego rozwoju. Jako pierwsza w branży zaprezentowała raport wpływu, w którym kompleksowo opisuje znaczenie swojej działalności dla gospodarki, społeczeństwa oraz oddziaływanie na środowisko. PSE od kilku lat publikują i audytują m.in. dane o śladzie węglowym, który systematycznie udaje się spółce ograniczać. Zmieniono także sposób prowadzenia inwestycji, by lepiej uwzględniać głos lokalnych społeczności, dbać o środowisko oraz usprawnić współpracę z firmami budującymi infrastrukturę przesyłową. – To tylko przykłady, bo zmieniamy podejście w wielu obszarach: zdrowia i bezpieczeństwa pracy, komunikacji z rynkiem czy stosowaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych. Wpisujemy to wszystko w szerokie ramy odpowiedzialności społecznej, ponieważ jako spółka odpowiedzialna za stabilne funkcjonowanie systemu elektroenergetycznego mamy szczególną rolę do wypełnienia – zarówno dziś, jak i wobec przyszłych pokoleń – mówi Ada Konczalska, Dyrektor Departamentu Komunikacji PSE.

Trwają prace nad kolejną edycją raportu wpływu, opisującego 2021 rok. Spółka przygotowuje się też do zmian regulacyjnych w obszarze raportowania kwestii zrównoważonego rozwoju z zakresu taksonomii. – Przygotowanie raportu wymaga zaangażowania wszystkich jednostek firmy oraz wsłuchania się w głos naszych partnerów w ramach sesji dialogowych. To wartość sama w sobie, a cały proces raportowania pozwala znaleźć obszary wymagające optymalizacji – mówi Małgorzata Jachimowska-Noworyta, Pełnomocnik Zarządu PSE ds. Zrównoważonego Rozwoju.

Od 2007 r. w ROF wzięło udział 250 firm działających w Polsce. Liderem XVI edycji jest ING Bank Śląski. W rankingu ogólnym PSE znalazły się w pierwszej dziesiątce firm, zajmując 5. miejsce.

Źródło: Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA

Wpis został opublikowany 6 lip 2022 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć