EkoMobility

O elektromobilności w Zielonej Górze

Rozwój niskoemisyjnego transportu oraz infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych to główny temat rozmów Wiceministra Klimatu i Środowiska Ireneusza Zyski podczas wizyty studyjnej w Europejskim Centrum Elektromobilności (ECE) w Zielonej Górze. Spotkanie odbyło się 21 czerwca 2022 r.

Jak podkreślił Wiceminister Zyska, ECE ma stworzyć kompletny ekosystem zapewniający ścieżkę rozwoju od edukacji poprzez rozwój przedsiębiorczości i jego promocję, aż do wzrostu konkurencyjności gospodarczej zarówno regionu jak i kraju.

– Elektromobilność to projekt, którego sukces jest uwarunkowany dokonaniem przeobrażeń w wielu sferach. Wymaga on jednak przede wszystkim wykreowania dynamicznego środowiska, w którym poszczególne podmioty będą wzajemnie wspierały swoje działania – powiedział.

– Rozwój Europejskiego Centrum Elektromobilności w Zielonej Górze pozwoli na stworzenie warunków rozwoju firm technologicznych w obszarze e-mobility – dodał.

Rozwiązania Ekoenergetyki dostarczane są zarówno producentom samochodów i autobusów elektrycznych, jak i operatorom sieci oraz punktów ładowania.

– Dzięki takim firmom jak Ekoenergetyka w Zielonej Górze rozwija się elektromobilność. To niezwykle ważne, aby rodzime firmy były liderem we wdrażaniu nowych technologii. Rozwój innowacyjnych rozwiązań zmieni konkurencyjność polskiej gospodarki – wyjaśnia.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Działy

Reklama