Elektroenergetyka » Wiceminister Piotr Dziadzio o transformacji energetycznej podczas pierwszego dnia konferencji Gazterm

Wiceminister Piotr Dziadzio o transformacji energetycznej podczas pierwszego dnia konferencji Gazterm

18 maj 2022 Możliwość komentowania Wiceminister Piotr Dziadzio o transformacji energetycznej podczas pierwszego dnia konferencji Gazterm została wyłączona Share 'Wiceminister Piotr Dziadzio o transformacji energetycznej podczas pierwszego dnia konferencji Gazterm' on Facebook Share 'Wiceminister Piotr Dziadzio o transformacji energetycznej podczas pierwszego dnia konferencji Gazterm' on Email Share 'Wiceminister Piotr Dziadzio o transformacji energetycznej podczas pierwszego dnia konferencji Gazterm' on Print Friendly

Rola gazu w polskiej gospodarce, a także aktualizacja założeń Polityki energetycznej Polski do 2040 r. to główne tematy rozmów podczas pierwszego dnia konferencji Gazterm. W wydarzeniu, które odbyło się 16 maja 2022 r. w Międzyzdrojach, udział wziął Wiceminister Klimatu i Środowiska Piotr Dziadzio.

Jak podkreślił podczas wystąpienia inaugurującego wiceminister Piotr Dziadzio, z uwagi na wojnę za naszą wschodnią granicą, krajowy, ale także europejski sektor energetyczny znajduje się obecnie w przełomowym momencie.

– Nasz kraj sprostał wieloletnim wyzwaniom związanym z wielokierunkową dywersyfikacją. Już przed wojną potrafiliśmy wskazywać jak ważne są działania dla zachowania bezpieczeństwa energetycznego. W tym zakresie rozbudowywaliśmy m. in. infrastrukturę służącą do przesyłu gazu – powiedział.

Wiceminister Klimatu i Środowiska wziął także udział w panelu „Szczyt gazowy na rzecz bezpieczeństwa i sprawiedliwej transformacji w Europie”, podczas którego zwrócił uwagę, że przed Polską stoi duże wyzwanie związane z transformacją energetyczną kraju. Jak zaznaczył, obecna sytuacja na Ukrainie zdeterminowała m. in. potrzebę aktualizacji Polityki energetycznej Polski do 2040 r. (PEP2040).

Piotr Dziadzio, Wiceminister Klimatu i Środowiska, wyjaśnił także, że ważny w transformacji energetycznej będzie udziału odnawialnych źródeł energii.

– Polska stawia na energetykę odnawialną. W przyszłości ważną rolę będzie także odgrywała geotermia. Daje ona czystą, bezemisyjną energię, co ma szczególne znaczenie w transformacji energetycznej polskiej gospodarki – podsumował.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Wpis został opublikowany 18 maj 2022 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć