News » Decyzja Rady Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju o zawieszeniu członkostwa Federacji Rosyjskiej w Agencji Energii Jądrowej OECD

Decyzja Rady Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju o zawieszeniu członkostwa Federacji Rosyjskiej w Agencji Energii Jądrowej OECD

13 kw. 2022 Możliwość komentowania Decyzja Rady Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju o zawieszeniu członkostwa Federacji Rosyjskiej w Agencji Energii Jądrowej OECD została wyłączona Share 'Decyzja Rady Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju o zawieszeniu członkostwa Federacji Rosyjskiej w Agencji Energii Jądrowej OECD' on Facebook Share 'Decyzja Rady Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju o zawieszeniu członkostwa Federacji Rosyjskiej w Agencji Energii Jądrowej OECD' on Email Share 'Decyzja Rady Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju o zawieszeniu członkostwa Federacji Rosyjskiej w Agencji Energii Jądrowej OECD' on Print Friendly

11 kwietnia 2022 r. Rada Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) podjęła decyzję o zawieszeniu członkostwa Federacji Rosyjskiej w Agencji Energii Jądrowej OECD.

Decyzja Rady jest następstwem wcześniejszych postanowień Rady z 25 lutego oraz 8 marca w sprawie ograniczania współpracy OECD z Rosją i Białorusią, a także wynikiem intensywnych działań części państw członkowskich, w tym Polski.

Zgodnie ze Statutem Agencji Energii Jądrowej OECD, zawieszenie wejdzie w życie 11 maja.

Agencja Energii Jądrowej Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, utworzona w 1957 r., jest organizacją międzyrządową, która promuje współpracę państw członkowskich w zakresie rozwoju energetyki jądrowej, bezpieczeństwa jądrowego oraz naukowych, technicznych, środowiskowych i prawnych aspektów energetyki jądrowej. Obecnie liczy 34 państw członkowskich.

Polska jest członkiem Agencji Energii Jądrowej od 2010 r. Współpraca w jej ramach jest istotna w związku z realizacją Programu polskiej energetyki jądrowej.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

 

Wpis został opublikowany 13 kw. 2022 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć