Paliwa dla energetyki

Wiceminister Guibourgé-Czetwertyński o rozwoju wodoru

Rozwój technologii wodorowych w Polsce to główny temat rozmów podczas konferencji Wirtualne Targi Wodorowe, organizowanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. W wydarzeniu, które odbyło się 6 kwietnia w Warszawie, udział wziął Wiceminister Klimatu i Środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.

Jak podkreślił Wiceminister Guibourgé-Czetwertyński, jednym z niezbędnych działań jest przyspieszenie tempa dywersyfikacji źródeł energii. Jest to ogromna szansa dla wodoru, aby stać się jednym z filarów transformacji energetycznej Polski.

– Widzimy kluczową rolę wodoru w rozwoju gospodarczym Polski. Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad działaniami legislacyjnymi, w szczególności nad ustawą o promowaniu wytwarzania wodoru ze źródeł niskoemisyjnych – powiedział.

Wiceminister wskazał także, że wodór nie jest wyłącznie przyszłością, a już teraz odgrywa znaczącą rolę, co widać po realizowanych projektach z obszaru technologii i systemów wodorowych.

– Widzimy ogromne zainteresowanie przemysłu technologiami wodorowymi. W ramach mechanizmu IPCEI polskie przedsiębiorstwa zgłosiły unikalne i niezwykle ambitne projekty wodorowe, z dużymi szansami na ich realizację w najbliższym czasie – wyjaśnił.

Adam Guibourgé-Czetwertyński, Wiceminister Klimatu i Środowiska, dodał także, że długofalowo, cały sektor wodorowy może wnieść do polskiej gospodarki znaczną wartość.

– Cały sektor wodorowy pozwoli na stworzenie kilkudziesięciu tysięcy nowych miejsc pracy w szeregu innowacyjnych zastosowań – podsumował.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

 

Działy

Reklama