Elektroenergetyka

Minister Anna Moskwa na spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy

Wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa energetycznego oraz udział Rosji w międzynarodowych organizacjach ds. energii to główne tematy rozmów z Ministrem Spraw Zagranicznych Ukrainy Dmytrem Kułebą. Spotkanie odbyło się 5 kwietnia 2022 r. w Warszawie.

Jak podkreśliła szefowa resortu klimatu i środowiska w trakcie spotkania uzgodniono wspólne działania, które pozwolą na zawieszenie lub usunięcie Rosji w międzynarodowych organizacjach ds. energii.

– Obecność Rosji w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej jest nie do przyjęcia. Dlatego musimy działać na wielu płaszczyznach, stąd nasza koordynacja stanowisk dotyczących polsko-ukraińskiej współpracy z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej – podsumowała Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa.


W marcu 2022 r. Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa zwróciła się do szefa Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej o zawieszenie Rosji we wszystkich organach tej organizacji w związku działaniami Rosjan w elektrowniach jądrowych w Czarnobylu i Zaporożu.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Działy

Reklama