Technologie

EarthCam 4D wprowadza w życie cyfrowe bliźniaki budowy

Firma EarthCam, wiodący dostawca na rynku technologii i usług kamer internetowych, przedstawiła dzisiaj EarthCam 4D, rozwiązanie umożliwiające zespołom zajmującym się wirtualnym projektowaniem i budową (VDC) nakładanie i synchronizację obrazów na żywo z ich cyfrowymi bliźniakami. Intuicyjna oś czasu umożliwia użytkownikom przewijanie w czasie wstecz i naprzód w celu wyświetlania obrazów na żywo w odniesieniu do ich modeli 4D.

Zbudowana na platformie iTwin Bentley Systems aplikacja EarthCam 4D uzupełnia modele 4D oprogramowania SYNCHRO firmy Bentley o precyzyjnie nałożone, wysokiej rozdzielczości zdjęcia pochodzące z wielu kamer rozmieszczonych na całym obszarze budowy. Widok można przybliżać lub oddalać, a powiązane obrazy na żywo pozostają zsynchronizowane. Możliwość regulowania takich właściwości jak przezroczystość/nieprzezroczystość i kolorów modelu wprowadza nowe, zaawansowane metody porównywania i kontrastowania modeli z rzeczywistością w danym okresie czasu.

– EarthCam 4D to świetne i szybkie narzędzie, które ułatwia przedstawianie harmonogramu projektu naszym klientom, partnerom handlowym i opinii publicznej – powiedział Michal D. Wojtak, Integrated Construction Director for Sports and Entertainment w firmie Mortenson. – Możliwość łatwego porównywania obecnych i przyszłych etapów pracy jest kluczowa dla zespołów kierujących projektami – dodał.

– Cieszymy się, że możemy współpracować z EarthCam, używając aplikacji EarthCam 4D, która umożliwia zespołom budowlanym monitorowanie planów budowy w porównaniu z rzeczywistym postępem. Dodatkowo, rozwiązanie EarthCam integruje obrazowanie poklatkowe z interaktywnymi modelami 3D, które są powiązane z danymi harmonogramu budowy, co stanowi ogromną wartość dla klientów – powiedziała Sheena Gaynes, Director w Dziale Business Development, iTwin platform w firmie Bentley Systems. „W ten sposób EarthCam dołącza do rozwijającego się ekosystemu innowacji w dziedzinie aplikacji cyfrowych bliźniaków na platformie Bentley iTwin”.

– Cyfrowe bliźniaki radykalnie zwiększają produktywność w budownictwie – powiedział Brian Cury, CEO i założyciel firmy EarthCam. – Dzięki Bentley iTwin jesteśmy w stanie łączyć obrazy o najwyższej rozdzielczości z naszych kamer z modelami 4D SYNCHRO i tworzyć wartościowe aplikacje, aby zwiększyć zwrot z inwestycji naszych klientów – uzupełnił.

– Partnerstwo firm EarthCam i Bentley ożywia cyfrowe bliźniaki w budownictwie dzięki uproszczeniu wizualnej prezentacji stadiów projektu wszystkim interesariuszom. Teraz każdy może wirtualnie porównać sytuację na placu budowy z tym, co zostało zaplanowane, za pomocą prostego narzędzia internetowego do przeglądania, opartego na technologii iTwin firmy Bentley. Dzięki połączeniu modeli 4D z SYNCHRO z modelami rzeczywistości firmy EarthCam wszyscy interesariusze projektu mogą szybko zobaczyć postępy, zidentyfikować problemy i utrzymywać zgodność z harmonogramem i budżetem, z dowolnego miejsca – powiedział Rich Humphrey, VP, Dział ds. Budownictwa, Bentley Systems.

EarthCam 4D to pierwsze rozwiązanie, które w pełni synchronizuje obrazy sekwencjonowane w czasie z modelami planowania 4D – interesariusze nie potrzebują już wielu interfejsów oprogramowania i różnych źródeł przechowywanych obrazów, aby uzyskać dostęp do tych kluczowych informacji porównawczych. Według FMI 13% czasu pracy to poszukiwanie danych i informacji o projekcie. Zsynchronizowanie obrazów w czasie rzeczywistym z modelem 4D SYNCHRO w pojedynczym interfejsie zapewnia natychmiastowe i dostępne w czasie rzeczywistym świadectwo każdego montażu belki stalowej i każdej instalacji okien w modelach 4D, upraszczając zarządzanie projektami dla użytkowników SYNCHRO na całym świecie.

Rozwiązanie Earthcam 4D miało swoją premierę podczas Bentley MOMENTUM, pokazu rozwiązań z zakresu cyfrowych bliźniaków, który odbył się 26 stycznia br.

Control Center 8 firmy EarthCam jest powszechnie używanym oprogramowaniem przez liderów branży w zakresie inteligentnej dokumentacji projektów, promocji i bezpieczeństwa. EarthCam zwiększa produktywność w specjalnościach opartych o dużą ilość informacji wizualnych, zapewniając wynajem kamer, dostawę tego samego dnia i profesjonalną instalację. Firma EarthCam współpracuje z liderami branży na całym świecie w celu obniżenia kosztów zarządzania projektami budowlanymi oraz poprawy wydajności dzięki rozbudowanym danym wizualnym.

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje nt. rozwiązań EarthCam 4D i Control Center 8, odwiedź stronę earthcam.net/earthcam4d/.

O EARTHCAM

EarthCam to wiodący na rynku dostawca treści, technologii i usług z zakresu kamer internetowych. Ta założona w 1996 r. firma realizuje usługi w postaci przesyłania strumieniowego na żywo, poklatkowych kamer budowlanych i rozwiązań do rejestrowania rzeczywistości dla klientów korporacyjnych i agencji rządowych. EarthCam jest liderem w branży dzięki obrazom o najwyższej dostępnej rozdzielczości, w tym pierwszemu na świecie gigapikselowemu systemowi kamer panoramicznych przystosowanemu do pracy w warunkach zewnętrznych. Ta opatentowana technologia zapewnia doskonałą, wielomiliardową klarowność pikseli na potrzeby monitorowania i archiwizowania ważnych projektów oraz wydarzeń. Firma EarthCam udokumentowała projekty budowlane na całym świecie o wartości ponad biliona dolarów. Jej siedziba znajduje się w 10-cioakrowym ośrodku w północnej części New Jersey.

Projekty udokumentowane przez EarthCam obejmują: One Vanderbilt, Hudson Yards, Mercedes-Benz Stadium, Los Angeles SoFi Stadium, Las Vegas Allegiant Stadium, Golden State Warriors’ Chase Center, lotnisko LAX, stację Moynihan, San Francisco Oakland Bay Bridge, rozbudowę Kanału Panamskiego, Qatar Rail, The Red Sea Project, The Jeddah Tower, Whitney Museum of American Art, Louvre w Abu Dhabi, Smithsonian National Museum of African American History and Culture, One World Trade Center, Statue of Liberty Museum, Museum of Fine Arts w Houston, a także the Smithsonian Air & Space Museum.

Dowiedz się więcej o innowacyjnych rozwiązaniach firmy EarthCam na stronie earthcam.net.

Nazwa Bentley, iTwin, SYNCHRO i SYNCHRO 4D są zastrzeżonymi lub niezastrzeżonymi znakami towarowymi bądź znakami usługowymi firmy Bentley Systems, Incorporated albo jednej z w całości należących do niej pośrednio lub bezpośrednio spółek zależnych.

Źródło: Bentley Systems

Działy

Reklama