Technologie

Bentley Systems finalizuje przejęcie firmy Power Line Systems, światowego lidera oprogramowania dla branży przesyłu energii elektrycznej

Bentley Systems, Incorporated (Nasdaq: BSY), firma zajmująca się oprogramowaniem do inżynierii infrastruktury, ogłosiła zakończenie procesu przejęcia firmy Power Line Systems – lidera oprogramowania do projektowania konstrukcji napowietrznych linii energetycznych – od firmy private equity TA Associates za około 700 mln USD w gotówce (dla działalności wolnej od długów i z zastrzeżeniem ostatecznych korekt kapitału obrotowego).

Ogłaszając swoje wyniki operacyjne za cały 2021 r. (zaplanowane na 1 marca 2022 r.), Bentley Systems przedstawi całoroczną prognozę finansową na 2022 r., odzwierciedlającą włączenie firmy Power Line Systems.

O firmie Bentley Systems

Bentley Systems (Nasdaq: BSY) jest dostawcą oprogramowania do inżynierii infrastruktury. Oferujemy innowacyjne oprogramowanie, które rozwija światową infrastrukturę – wspierając zarówno globalną gospodarkę, jak i środowisko. Nasze wiodące w branży rozwiązania są używane przez profesjonalistów i organizacje każdej wielkości do projektowania, budowy i eksploatacji dróg i mostów, kolei, wodociągów i kanalizacji, robót publicznych i przedsiębiorstw użyteczności publicznej, budynków i zespołów budynków, oraz górnictwa i obiektów przemysłowych. Nasza oferta obejmuje aplikacje oparte na MicroStation do modelowania i symulacji, ProjectWise do realizacji projektów, AssetWise do zarządzania wydajnością majątku trwałego i sieci, wiodące na rynku portfolio oprogramowania geologicznego Seequent oraz platformę iTwin dla cyfrowych bliźniaków infrastruktury. Bentley Systems zatrudnia ponad 4000 pracowników i generuje roczne przychody w wysokości ponad 800 mln USD w 172 krajach. www.bentley.com/pl

© 2022 Bentley Systems, Incorporated. Nazwa Bentley, logo Bentley, AssetWise, iTwin, MicroStation, ProjectWise, Seequent i Power Line Systems są zastrzeżonymi lub niezastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami usługowymi firmy Bentley Systems, Incorporated lub jednej z należących do niej w całości bezpośrednich lub pośrednich spółek zależnych.

Źródło: Bentley Systems

Działy

Reklama