News » Wiceminister Zyska o wodorze na EEC Trends

Wiceminister Zyska o wodorze na EEC Trends

21 sty 2022 Możliwość komentowania Wiceminister Zyska o wodorze na EEC Trends została wyłączona Share 'Wiceminister Zyska o wodorze na EEC Trends' on Facebook Share 'Wiceminister Zyska o wodorze na EEC Trends' on Email Share 'Wiceminister Zyska o wodorze na EEC Trends' on Print Friendly

Rola wodoru w osiągnięciu neutralności klimatycznej, a także Polska Strategia Wodorowa do 2030 r. to główne tematy rozmów Wiceministra Klimatu i Środowiska Ireneusza Zyski podczas debaty „Wodór – paliwo przyszłości”, zorganizowanej w ramach EEC Trends. Wydarzenie odbyło się 20 stycznia 2022 r.

Jak podkreślił Wiceminister Ireneusz Zyska, Polska jest liderem w produkcji wodoru.

– Polska jest 3. w Europie i 5. na świecie producentem wodoru, aby utrzymać ten trend przyjęliśmy Polską Strategię Wodorową – powiedział.

Wiceminister Zyska zwrócił także uwagę, że wodoryzacja polskiego przemysłu jest kluczowym elementem Polskiej Strategii Wodorowej.

– Polska Strategia Wodorowa określa główne cele dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce. Chcemy wspierać wytwarzanie i wykorzystanie wodoru niskoemisyjnego i zeroemisyjnego. Chcemy, aby w 2030 r. udział polskich firm i technologii wodorowych w łańcuchu dostaw przekroczyła poziom 50%. Zależy nam na utrzymaniu pozycji lidera w produkcji wodoru – mówił.

Wiceminister Zyska przypomniał również, że podpisano „Porozumienie sektorowe na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce”, które określa listę długofalowych działań na rzecz rozwoju branży wodorowej.

– Ministerstwo Klimatu i Środowiska promuje wodór jako istotny nośnik energii, angażując podmioty z sektora publicznego, prywatnego oraz świata nauki w aktywne uczestnictwo przy tworzeniu gospodarki wodorowej w Polsce – wyjaśnił.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

 

Wpis został opublikowany 21 sty 2022 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć