Elektroenergetyka

Wszystkie inwestycje PSE na interaktywnej mapie

Polskie Sieci Elektroenergetyczne do 2030 r. rozbudują Krajowy System Elektroenergetyczny o blisko 3 600 km nowych linii 400 kV. Modernizację przejdzie również 1 600 km istniejących linii najwyższych napięć i 44 stacje elektroenergetyczne. PSE z myślą o swoich partnerach społecznych przygotowało interaktywną mapę inwestycji, która ułatwi uzyskanie informacji na temat każdej z nich.

Program inwestycyjny realizowany przez PSE to ponad 170 inwestycji prowadzonych w całej Polsce  i często – jak w przypadku linii przesyłowych – przebiegających przez różne gminy, powiaty a nawet województwa. Interaktywna mapa umożliwi szybkie znalezienie każdej linii czy stacji oraz uzyskanie podstawowych informacji na ich temat. To kolejne nowoczesne rozwiązanie umożliwiające śledzenie postępów przy realizowanych przez PSE projektach. Wcześniej spółka udostępniła geoankietę, dzięki której możliwe było sprawdzenie dokładnego przebiegu niektórych z planowanych linii i zgłoszenie uwag dotyczących ich trasy.

Dzięki nowej interaktywnej mapie można dowiedzieć się, w których regionach rozbudowywana jest sieć przesyłowa. Na planie będzie można odnaleźć zarówno inwestycje w budowie, jak i te planowane. Dokładniejsze informacje można uzyskać po kliknięciu na interesującą nas inwestycję. Wyświetli się krótki opis projektu oraz link do strony internetowej, zawierającej m.in. aktualne informacje o jego realizacji oraz dane kontaktowe.

Interaktywna mapa jest dostępna na stronie internetowej PSE pod adresem https://www.pse.pl/inwestycje/interaktywna-mapa-inwestycji

Źródło: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Działy

Reklama