Ciepłownictwo

Veolia: Wstrzymanie dostaw ciepła na Ursynowie

Veolia Energia Warszawa informuje, że w związku z wykryciem nieprawidłowości w funkcjonowaniu sieci w rejonie ulic Puławskiej i Tanecznej, która skutkowałaby jej awarią w najbliższym czasie, Veolia podjęła decyzję o interwencji tak, żeby w kontrolowanych warunkach naprawić usterkę w okresie wyższej temperatury zewnętrznej. Spółka prowadzi już przygotowawcze prace ziemne w tym rejonie, aby maksymalnie skrócić czas wyłączenia ciepła. Ze względu na korzystną prognozę pogody dostawy ciepła do około 80 budynków w okolicach ul. Puławskiej i Tanecznej zostaną wstrzymane w późnych godzinach nocnych 15 grudnia i przywrócone w godzinach porannych w dniu 17 grudnia. Wszyscy administratorzy wskazanych budynków zostali już poinformowani o konieczności naprawy i terminie przywrócenia dostaw ciepła.

Wykrywanie nieprawidłowości w funkcjonowaniu sieci jest możliwe dzięki nowoczesnemu systemowi zarządzania siecią ciepłowniczą w Warszawie oraz zaawansowanej diagnostyce prowadzonej przez spółkę. Nieprawidłowości w funkcjonowaniu sieci są na bieżąco monitorowane, co umożliwia interwencję wyprzedzającą ryzyko wystąpienia poważnej awarii. W rejonie ulic Puławska 257 oraz Taneczna 73 wskazano niestandardową pracę sieci, co zostało potwierdzone przez wysłaną na miejsce brygadę terenową.

Biorąc pod uwagę wysokie ryzyko rozległej awarii, która mogłaby nastąpić w okresie nadchodzących Świąt i korzystając ze sprzyjających prognoz meteorologicznych, Spółka podjęła decyzję o wyłączeniu 15 grudnia br. o godz. 23.00 dostaw ciepła do pobliskich budynków w celu usunięcia nieprawidłowości. 

Podjęta interwencja mogła być odpowiednio zaplanowana i wszystkie prace ziemne, niezbędne do tego, aby móc dostać się do instalacji, zostały wykonane wcześniej bez konieczności wstrzymywania dostaw ciepła.

Ciepło zostanie wyłączone dzisiaj w nocy, czyli po przygotowaniu terenu do prac. Wtedy też rozpocznie się odwodnienie ciepłociągu i prace, mające na celu przywrócenie właściwej pracy sieci. Po usunięciu nieprawidłowości rurociąg będzie ponownie napełniany wodą 16 grudnia br. w nocy. Mieszkańcy ponad 50 budynków w rejonie adresu Puławska 257 powinni już odczuć ciepło w mieszkaniach rano w piątek 17 grudnia br. a pozostałe 20 budynków w rejonie ul. Tanecznej 73 będzie miało ciepło około południa tego samego dnia.

Spółka poinformowała wszystkich administratorów budynków o awarii i planowanym terminie usunięcia.

Bez względu na naturę problemu Veolia przeprasza za dyskomfort jaki powoduje wstrzymanie dostaw ciepła. Spółka ma jednak przekonanie, że brak odpowiedniej reakcji mógłby spowodować znacznie poważniejsze skutki w najbliższym czasie. 

Pracownicy Veolii będą pracowali nieprzerwanie, aby jak najszybciej usunąć skutki awarii i w możliwie najkrótszym czasie przywrócić ciepło do budynków. 

Źródło: Veolia Energia Warszawa S.A.

Działy

Reklama