Technologie

TAURON ma nową ofertę dla startupów

Pokrycie nawet 200 tys. zł kosztów, pilotaż z wykorzystaniem infrastruktury, bezpośrednie powiązanie z Funduszem CVC – TAURON oferuje startupom nowe możliwości współpracy w ramach akceleratora TAURON Progres. Firma będzie poszukiwać nowatorskich rozwiązań w sześciu kluczowych dla  Grupy obszarach rozwojowych.

TAURON Progres to program koncernu, umożliwiający innowacyjnym firmom pilotażowe wdrażanie nowych rozwiązań w warunkach przemysłowych. TAURON przetestuje najlepsze zgłoszone pomysły na swojej infrastrukturze, pokryje nawet 200 tys. zł kosztów związanych z technologicznym rozwojem projektu oraz zaoferuje wsparcie ekspertów merytorycznych oraz analityków. Dzięki temu startup zyska nie tylko wsparcie, ale także funkcjonalną weryfikację założeń swojej koncepcji.

Firmy współpracujące z TAURON Progres mogą też liczyć na wspólną budowę modeli biznesowych i bezpośrednie powiązanie z  funduszem CVC Magenta. Program adresowany jest do osób fizycznych i prawnych, innowatorów oraz autorów unikatowych rozwiązań.

– Zapraszamy startupy do zaangażowania w TAURON Progres, który w nowej formule stwarza przyjazną przestrzeń do współpracy. Dla nas to przede wszystkim szansa na pozyskanie nowatorskich rozwiązań, które do tej pory nie były szeroko dostępne na rynku. Startupy natomiast zyskają możliwość szybkiej weryfikacji swoich pomysłów, pilotażowego wdrożenia wraz ze wsparciem finansowym, a w przypadku sukcesu pilotażu, możliwość podjęcia szerokoskalowej współpracy – mówi Patryk Demski, Wiceprezes Zarządu TAURON Polska Energia ds. Strategii i Rozwoju. – Chcemy wpinać startupy w nasz biznes, szczególnie w tych obszarach, gdzie ze względu na większe otwarcie na ryzyko, kulturę organizacyjną i zwinne podejście, mają duży potencjał podejmowania wyzwań rozwojowych – dodaje wiceprezes TAURONA.

By wziąć udział w programie wystarczy wejść na stronę www.progres.tauron.pl, sprawdzić, jakie rozwiązania są poszukiwane, a następnie zaakceptować regulamin i wypełnić formularz zgłoszeniowy online.

W nowej formule działania TAURON Progres szukać będzie rozwiązań z kilku energetycznych obszarów. W obrębie dystrybucji – pomysłów, które zwiększą efektywność i rozwój sieci, w obrębie wytwarzania OZE – koncepcji wspierających zarządzanie, utrzymanie oraz efektywność tej infrastruktury, w obszarze wytwarzania i dystrybucji ciepła – nowych technologii, wspierających zieloną transformację i efektywność operacyjną sektora. Nie bez znaczenia pozostaje też segment technologii wodorowych. Tu firma stawiać będzie na rozwiązania usprawniające proces produkcji zielonego wodoru. Dodatkowo TAURON szuka też praktycznych narzędzi, które staną się wsparciem dla obsługi klienta oraz procesu cyfryzacji.

TAURON współpracuje ze startupami

TAURON Progres funkcjonuje w Grupie od 2019 r., a wcześniej firma była zaangażowana w zewnętrzne programy akceleracyjne m. in. KPT ScaleUp. Do tej pory Grupa przeprowadziła na swojej infrastrukturze 46 pilotaży. Dziś rozwiązania przygotowane przez startupy wykorzystywane są m.in. w obszarze obsługi klienta i elektromobilności.

Jednymi z kluczowych rozwiązań stanowiących przedmiot akceleracji i finalnie wdrożonych w TAURONIE są właśnie oprogramowanie do zarządzania stacjami ładowania samochodów elektrycznych oraz udostępniona klientom aplikacja mobilna.

Pilotaże okazały się szczególnie ważnym źródłem doświadczeń w testowaniu rozwiązań także z obszaru obsługi klienta. Przykładem pracy nad innowacyjnym narzędziem był rozwój chatbota, który z powodzeniem wykorzystany był w pierwszych miesiącach pandemii SARS COV-2 w 2020 r. Chatbot wspierał klientów podczas pierwszego kontaktu w sprawach dotyczących podpisywania i przepisywana umów oraz zakupu instalacji fotowoltaicznych. Okazywał się też pomocny w odnalezieniu interesujących treści na portalu tauron.pl.

Źródło: TAURON Polska Energia SA 

Działy

Reklama