Edukacja » Wybraliście Klimatycznego Człowieka Roku!

Wybraliście Klimatycznego Człowieka Roku!

30 lis 2021 Możliwość komentowania Wybraliście Klimatycznego Człowieka Roku! została wyłączona Share 'Wybraliście Klimatycznego Człowieka Roku!' on Facebook Share 'Wybraliście Klimatycznego Człowieka Roku!' on Email Share 'Wybraliście Klimatycznego Człowieka Roku!' on Print Friendly

Wiceminister Klimatu i Środowiska – Adam Guibourgé-Czetweryński wziął udział w uroczystej gali wręczenia nagród laureatom Konkursu Klimatyczny Człowiek Roku. Wydarzenia miało miejsce 29 listopada 2021 r. w siedzibie ministerstwa.

Konkurs Klimatyczny Człowiek Roku to projekt pilotażowy, który został zorganizowany z inicjatywy działającej przy Ministerstwie Klimatu i Środowiska Młodzieżowej Rady Klimatycznej. Przeprowadzony został przez Ministerstwo klimatu i Środowiska przy udziale Krajowego Ośrodka Zmian Klimatu (PIB-IOŚ).

Konkurs przeznaczony jest dla osób w wieku 16-30 lat, które angażują się w prospołeczne, edukacyjne działania na rzecz ochrony klimatu, ograniczania skutków zmian klimatu oraz adaptacji do zmian klimatu.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem zarówno zwycięskich inicjatyw,  jak i skali zainteresowania konkursem. Chciałbym podziękować za wszystkie oddane w nim głosy, których było blisko 6,5 tys. – powiedział podczas uroczystej gali wręczenia nagród wiceminister Adam Guibourge-Czetwertyński.

Tytuł Klimatycznego Człowieka Roku 2021, dyplom, statuetkę oraz czek na 13 tys. zł  otrzymał Rafał Maciaszek, który założył nieformalną organizację Łowca Obcych. W ramach jej działalności lokalizowane i obejmowane monitoringiem są gatunki roślin i zwierząt akwariowych uwolnionych do wód otwartych w Polsce. Na stronie oraz na facebookowym fan page’u publikowane są aktualne informacje na temat gatunków obcych, ich wpływu na środowisko przyrodnicze i gospodarkę, podejmowanych działań w zakresie ich kontroli, plakaty edukacyjne, a także klucze do identyfikacji poszczególnych gatunków oraz sposoby postępowania w przypadku ich stwierdzenia.

Przyznano również dwa wyróżnienia i czeki na 4 tys. zł. Otrzymały je Weronika Urbańska – ekspertka w dziedzinie efektywnej i racjonalnej gospodarki odpadami, zaangażowana w wydarzenie #Trashtagchallenge 2, mające na celu promowanie postaw proekologicznych wśród studentów największych wrocławskich uczelni poprzez wspólne uprzątnięcie terenu z odpadów oraz Małgorzata Terrero-Rozmus – założycielka instagramowego profilu Rething, na którym zachęca obserwujących do podejmowania codziennych działań na rzecz klimatu i upowszechnia wiedzę  na temat zmian klimatu oraz o środowisku.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Wpis został opublikowany 30 lis 2021 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć