News » Minister Moskwa: Polskie służby zbadają wpływ wycieku gazu w…

Minister Moskwa: Polskie służby zbadają wpływ wycieku gazu w hucie w czeskim Trzyńcu

25 lis 2021 Brak komentarzy Share 'Minister Moskwa: Polskie służby zbadają wpływ wycieku gazu w hucie w czeskim Trzyńcu' on Facebook Share 'Minister Moskwa: Polskie służby zbadają wpływ wycieku gazu w hucie w czeskim Trzyńcu' on Email Share 'Minister Moskwa: Polskie służby zbadają wpływ wycieku gazu w hucie w czeskim Trzyńcu' on Print Friendly

– W związku z wyciekiem gazu, który miał miejsce zaledwie 4 km od granicy naszego kraju, podległe mi służby zbadają, jaki wpływ na środowisko po stronie polskiej miała awaria – poinformowała Minister Klimatu i Środowiska, Anna Moskwa.

23 listopada 2021 r., w godzinach nocnych, miała miejsce awaria zbiornika gazu w hucie w czeskim Trzyńcu, tuż przy granicy z Polską. Na polecenie Minister klimatu i środowiska Anny Moskwy polskie służby rozpoznają czy wyciek gazu z huty wpłynął na stan środowiska po stronie polskiej.

– Mobilne stacja pomiarowa Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska zbada w pasie przygranicznym czy nastąpiło przekroczenie parametrów środowiskowych po stronie polskiej. Chcemy być pewni, że polscy obywatele mogą czuć się bezpieczni – podkreśliła Minister Anna Moskwa.

Jak dodała szefowa resortu klimatu i środowiska, Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zwróci się natomiast do czeskich służb o pełne wyjaśnienia dotyczące przyczyn awarii, jak i podjętych później działań w tym zakresie.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

 

Wpis został opublikowany 25 lis 2021 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć